Menu

edukacja wczesnoszkolna język angielski język niemiecki religia zajęcia korekcyjno-kompensacyjne zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze zajęcia logopedyczne gimnastyka korekcyjna zajęcia rewalidacyjne

kl. I

edukacja wczesnoszkolna


15.06.2020r.

EDUKACJA INFORMATYCZNA

Utrwalenie zdobytych wiadomości i umiejętności w zakresie edukacji informatycznej. Tworzenie obrazów w programie graficznym.

EDUKACJA POLONISTYCZNA

Wypowiedzi na temat miejsc letniego wypoczynku i ulubionych wakacyjnych zajęć, pisania i wysyłania kartek pocztowych z wakacji oraz innych sposobów utrzymywania kontaktu z bliskimi; pisanie pozdrowień z wakacji; uzupełnianie kartki pocztowej (adresat, nadawca); wykonanie wizytówki (imię, nazwisko, adres); przypomnienie zapisu zdania; redagowanie wakacyjnych rad dotyczących bezpieczeństwa, wykrzyknik w zdaniu rozkazującym.

EDUKACJA MATEMATYCZNA

Dodawanie i odejmowanie w zakresie 20 - gry stolikowe, zagadki matematyczne;  rozwiązywanie zadań tekstowych - dodawanie i odejmowanie w zakresie 20, analiza ilustracji, obliczenia wagowe, pieniężne, kalendarzowe i związane z mierzeniem odległości; przeliczanie elementów zbioru i porównywanie ich liczby; przypomnienie figur geometrycznych.

EDUKACJA PLASTYCZNA

Projektowanie i wykonywanie wizytówek (imię, nazwisko i adres).


10.06.2020r.

EDUKACJA POLONISTYCZNA

Temat: Wymarzone wakacje.

Pisanie kartki z wakacji, adresowanie koperty. Zwroty grzecznościowe oraz pisanie imion oraz miejscowości wielką literą.

EDUKACJA MATEMATYCZNA

Dodawanie i odejmowanie w zakresie 100. Obliczenia pieniężne, kalendarzowe oraz zegarowe.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Swobodne zabawy w przydomowych ogródkach.


09.06.2020r.

EDUKACJA POLONISTYCZNA

Temat: Pakujemy wakacyjną walizkę.

Napisz w zeszycie kilka zdań na temat wymarzonych wakacji- pisownia nazw miejscowości wielką literą.

EDUKACJA SPOŁECZNA

Rozmowa z rodzicami dotycząca organizacji wypoczynku letniego. Wybór odpowiedniego miejsca oraz rzeczy niezbędnych podczas letniej wyprawy.

EDUKACJA MATEMATYCZNA

Utrwalenie wiadomości  umiejętności. Liczenie dziesiątkami w zakresie 100 w porządku rosnącym i malejącym; dodawanie i odejmowanie dziesiątek - doskonalenie umiejętności rachunkowych w zakresie 100; rozwiązywanie zadań tekstowych - liczenie w zakresie 100.

EDUKACJA PLASTYCZNA

Wykonaj dowolną techniką plakat przedstawiający Twoje wymarzone wakacje.


08.06.2020r.

EDUKACJA INFORMATYCZNA

Podsumowanie i utrwalenie wiedzy i umiejętności.

EDUKACJA POLONISTYCZNA

Temat: Pakujemy wakacyjną walizkę.

Przeczytaj opowiadanie na str. 59; udziel ustnie odpowiedzi na pytania do tekstu; ustal, czy rzeczy spakowane przez bohatera będą mu przydatne w górach - uzasadnianie zdania; wyjaśnij słowo niezbędne; przeczytaj tekst z podziałem na role; opowiedz na temat przygotowań do wyjazdów i kompletowania bagażu. Wykonaj w ćwiczeniach zadania na str. 55.

EDUKACJA PRZYRODNICZA                    

Rośliny i grzyby trujące; przypomnienie numerów alarmowych.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Gry i zabawy w terenie: z elementem równowagi, zręcznościowe, marsz, trucht, bieżne, na czworakach, przeskakiwanie przez przeszkody.


05.06.2020r.

 

EDUKACJA TECHNICZNA

  Wykonaj wiatrak według własnego pomysłu - cięcie, zginanie i składanie papieru.

 

WYCHOWANIE FIZYCZNE

  Przypomnij sobie numery alarmowe. Poproś dorosłego aby przypomniał Ci ustawienie poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej lub obejrzyj filmik w Internecie. Poćwicz z rodzicami ułożenie poszkodowanego w takiej pozycji.

 

EDUKACJA POLONISTYCZNA

Temat: Wakacyjne plany.
Przeczytaj opowiadanie w podręczniku na str. 56; porozmawiaj o wakacyjnych planach bohaterów opowiadania, o przyjaźni i wartości przebywania ze sobą; opowiedz na temat planów na wakacje, wakacyjnych zajęć i odwiedzanych miejsc; zapisz rady dotyczące bezpieczeństwa w czasie wakacyjnych podróży; przypomnij sobie numery alarmowe. 53-45.Przygotuj się do sprawdzenia techniki głośnego czytania (podręcznik str. 30-31). Wykonaj w ćwiczeniach zadania na str.

EDUKACJA MATEMATYCZNA

Wykonaj w ćwiczeniach zadania na str. 50-52. Dodawanie i odejmowanie w zakresie 20; rozpoznawanie i nazywanie figur geometrycznych; dostrzeganie obiektów symetrycznych; pomniejszanie i powiększanie figur na sieci kwadratowej; mierzenie odcinków i porównywanie ich długości; ćwiczenie orientacji przestrzennej - liczenie figur na rysunkach.


04.06.2020r.

EDUKACJA POLONISTYCZNA

Temat: Święto taty.

Przeczytaj głośno wiersz z podręcznika na str. 54; opisz cechy głównego bohatera utworu; naucz się na pamięć wybranej zwrotki wiersza; opowiedz na temat codziennych zajęć z tatą i sposobów spędzania z nim czasu na podstawie informacji z podręcznika str. 55 oraz własnych doświadczeń; określanie cech (przymiotniki) i opisywanie taty; porozmawiaj o tym, jak można okazać uczucia swojemu tacie; układanie i pisanie życzeń dla taty - pisownia zwrotów grzecznościowych. Zapisz życzenia w zeszycie. Wykonaj w ćwiczeniach zadania na str. 51-52.

EDUKACJA SPOŁECZNA

Codzienne zajęcia z tatą i sposoby spędzania z nim wolnego czasu; rozmowa o przyjaźni i wartości przebywania ze sobą; rady dotyczące bezpieczeństwa w czasie wakacyjnych podróży; wskazywanie sposobów utrzymywania wakacyjnego kontaktu z najbliższymi; pisanie imienia, nazwiska i adresu na kartce pocztowej i wizytówce; rozmowa o dostosowaniu wakacyjnych oczekiwań do możliwości finansowych rodziny; ustalenie, co to znaczy dostać świadectwo i promocję do drugiej klasy.

EDUKACJA MATEMATYCZNA

Wykonaj w ćwiczeniach zadania na str. 78-79. Liczenie dziesiątkami w zakresie 100 w porządku rosnącym i malejącym; dodawanie i odejmowanie dziesiątek - doskonalenie umiejętności rachunkowych w zakresie 100; rozwiązywanie zadań tekstowych - liczenie w zakresie 100, obliczenia pieniężne; zaznaczanie dat, obliczenia kalendarzowe; zaznaczanie wskazanych godzin na zegarze.


03.06.2020r.

EDUKACJA POLONISTYCZNA

Temat: Zbliżają się wakacje.

Czytanie ze zrozumieniem. Przeczytaj uważnie tekst i wykonaj zadania dotyczące tekstu.


      Już wakacje! Co na urlop zabierze ze sobą rodzina Basi? Mama pakuje trzy swetry, sześć koszulek, cztery bluzy. Tata kapelusz, wędkę i namiot. Basia weźmie ze sobą trzy lalki, misia i piłkę. Udanych wakacji.

  1. Co spakowała mama? ............................................................................................................
  2. Pokoloruj tyle koszulek, ile mama zabrała na wakacje.
                   
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


  1. Co zabierze ze sobą tata? ............................................................................................................
  2. Podkreśl w tekście zdanie pytające.
  3. Pomóż Basi uporządkować dni tygodnia:
    O piątek O niedziela
    O wtorek O sobota O czwartek
    O środa O poniedziałek
  4. Przeczytaj zdania. Zakreśl właściwą odpowiedź:

    Wakacje to lato? TAK NIE
    Świerk to drzewo? TAK NIE
    Tulipan to krzew? TAK NIE
  5. Narysuj przedmioty, które weźmie Basia.

EDUKACJA MATEMATYCZNA

Wykonaj zadania na dodawanie do 20. Wydrukuj kartę pracy lub przepisz do zeszytu.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Utrwal i zaśpiewaj poznane dotychczas piosenki znajdujące się na naszej płycie.


02.06.2020r.

EDUKACJA POLONISTYCZNA

Temat: Dzień dziecka.

Redagowanie krótkiej wypowiedzi na temat wymarzonego Dnia Dziecka. Napisz w zeszycie kilka zdań na temat tego, w jaki sposób chciałbyś spędzić wymarzony Dzień Dziecka.  Prześlij mi zdjęcie swojej pracy.

EDUKACJA SPOŁECZNA

Rozmowa z rodzicami na temat wspólnie spędzanego czasu w wyjątkowym czasie Dnia Dziecka.

EDUKACJA MATEMATYCZNA

Rozszerzenie zakresu liczbowego do 100 - liczenie pełnymi dziesiątkami, zapis cyfrowy kolejnych dziesiątek- zapisz w zeszycie liczby dziesiątkami od 10 do 100 oraz od 100 do 10; porządkowanie liczb (dziesiątek) w ciągu rosnącym; doskonalenie rachunku pamięciowego - dodawanie i odejmowanie w zakresie 20.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Zabawy z piłką w przydomowych ogródkach.


01.06.2020r.

EDUKACJA INFORMATYCZNA

Wykonaj w programie graficznym obrazek przedstawiający Twój wymarzony prezent i go podpisz.

EDUKACJA POLONISTYCZNA

Temat: Dzień dziecka.

Przeczytaj wiersz Jana Brzechwy ,,Jak rozmawiać trzeba z psem’’- wykonaj w zeszycie ilustrację do wiersza.

http://wierszykidladzieci.pl/brzechwa/jak-rozmawiac.php

EDUKACJA MATEMATYCZNA

Powtórzenie wiadomości i umiejętności w zakresie dodawania i odejmowania w zakresie 20.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Wybierz się na krótki spacer w okolicach domu. Przypomnij sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.


29.05.2020r.

EDUKACJA MATEMATYCZNA

Szacowanie odległości i sprawdzanie przypuszczeń za pomocą różnych miar (np. stóp, kroków, miarki metrowej); obliczenia pieniężne - doskonalenie umiejętności praktycznych; wprowadzenie groszy oraz pojęcia długu; poznawanie siły nabywczej pieniędzy; obliczanie sum i różnic pełnymi dziesiątkami. Wykonaj ćwiczenia w DO na str. 66-67.

EDUKACJA POLONISTYCZNA

Temat: Dzień odkrywców. Poznajemy mapę Polski.

Wysłuchaj tekstu M. E. Letki "Wehikuł dziadka"; porozmawiaj z rodzicami na podstawie wysłuchanego tekstu; wyjaśnij, co to znaczy oglądać świat z lotu ptaka; utwórz historyjkę obrazkową o locie dziadka i babci; jakie powinny być cechy konstruktora ; przeczytaj nazw miast, gór, rzek, jezior, morza na mapie Polski; zaplanuj podróż do tajemniczego miejsca - opowiedz o wyprawie, stwórz pisemnie  listę potrzebnych rzeczy.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Toczenie piłki jedną i obiema rękami - kształtowanie zręczności  i koordynacji.

EDUKACJA MATEMATYCZNA

Ćwiczenia praktyczne w mierzeniu długości przedmiotów zgodnie z podanymi warunkami, szacowanie długości i sprawdzanie przypuszczeń; wprowadzenie pojęcia metr i skrótu m; dodawanie długości odcinków; rozwiązywanie zadań tekstowych - obliczanie długości, dodawanie i odejmowanie pełnymi dziesiątkami w zakresie 100 cm. Zapoznaj się z zadaniami z podręcznika na str. 48-49. Wykonaj w ćwiczeniach zadania na str. 77.


28.05.2020r.

EDUKACJA POLONISTYCZNA

Temat: Mieszkamy w Europie.

Wyszukaj w dowolnych źródłach informacji o Europie, Unii Europejskiej i jej symbolach; wyjaśnij pojęcie kontynent; zapoznaj się z mapą Europy - przeczytaj nazwy największych krajów europejskich; pooglądaj ilustracje i poczytaj teksty informacyjne o obiektach, postaciach, tradycjach i potrawach związanych z różnymi krajami Europy - podręcznik str. 52-53; opisz i narysuj w zeszycie flagę Polski i Unii Europejskiej; wykonaj w ćwiczeniach zadania na str. 49-50.

EDUKACJA PLASTYCZNA

Narysuj dowolne obiekty widziane z różnych punktów widzenia (z góry, z boku) - ćwiczenie wyobraźni przestrzennej.

EDUKACJA MUZYCZNA

Wysłuchaj  piosenki "Podróże małe i duże" i spróbuj się jej nauczyć; wysłuchaj "Ody do radości" - hymnu Unii Europejskiej.


27.05.2020r.

EDUKACJA POLONISTYCZNA

Temat: Wizyta w stolicy.

Przeczytaj opowiadanie i tekst informacyjny z podręcznika na str. 50-51; obejrzyj zdjęcia z Warszawy; opowiedz na temat stolicy, jej charakterystycznych obiektów i zabytków, miejsc, które warto odwiedzić; odpowiedz ustnie na pytania do tekstów; określ cechy wielkiego miasta; opisz herb Warszawy; pisownia wielką literą nazw własnych zabytków i budowli; przypomnienie wiadomości o zdaniu (wielka litera na początku, kropka na końcu, przecinek przy wyliczaniu), rzeczowniki i określające je przymiotniki.

Wykonaj w ćwiczeniach zadania na str. 47-48.

EDUKACJA INFORMATYCZNA

Rozwiązywanie zagadek logicznych i matematycznych. Skorzystaj ze strony internetowej Matzoo.pl i utrwal swoje wiadomości i umiejętności.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Wymyśl i przeprowadź wspólnie z rodzicami/rodzeństwem grę i zabawę w terenie z wykorzystaniem naturalnych przeszkód i dostępnych przyborów (skakanek, piłek, kometek, liny i in.).


26.05.2020r.

EDUKACJA POLONISTYCZNA

Temat: Wędrówki po Polsce.

Przeczytaj głośno tekst informacyjny w podręczniku na str. 48-49; opowiedz na temat polskich krajobrazów; ustala, w jaki sposób można spędzać czas nad morzem, jeziorem, w górach, w mieście; wędrówka po mapie Polski - przeczytaj nazwy polskich miast, rzek i jezior; wyszukaj wyrazy związane z wycieczką krajoznawczą; wykonaj w ćwiczeniach zadania na str. 44-46.

EDUKACJA MATEMATYCZNA

Wykonaj w ćwiczeniach zadania na str. 75, zapoznaj się z informacjami w podręczniku M na str. 46. Liczba 100 - przeliczanie dziesiątkami, odczytywanie pełnych dziesiątek, dodawanie i odejmowanie dziesiątek, porównywanie pełnych dziesiątek; doskonalenie umiejętności praktycznych - obliczenia zegarowe, wagowe, pieniężne; przypomnienie miary centymetrowej i sposobów mierzenia, odważników oraz nominałów banknotów i monet; układanie podanych kwot z banknotów i monet; rozwiązywanie zadań - obliczenia w zakresie 100, porównywanie liczb, etapowe rozwiązywanie zadania złożonego.

EDUKACJA TECHNICZNA

Wykonaj plakat zachęcający do odwiedzenia własnej miejscowości lub wybranego miejsca w Polsce, dodatkowo możesz wykonać dowolną techniką plakat o Warszawie.

EDUKACJA PRZYRODNICZA

Poszukaj informacji na temat pracy lotnika, maszynisty i marynarza. Praca z mapą Polski i Europy; wskazywanie na mapie stolicy Polski i czytanie nazw miast, rzek, gór, jezior i morza; krajobrazy Polski; zwierzęta charakterystyczne dla różnych regionów Polski; stolica Polski, jej najbardziej znane obiekty; największe państwa Unii Europejskiej.


25.05.2020r.

EDUKACJA POLONISTYCZNA

Temat: Lubimy podróżować.

Na podstawie informacji z podręcznika str. 47 opowiedz na temat środków lokomocji; przeczytaj wiersz w podręczniku na str. 46; wyszukaj w nim nazwy środków lokomocji i wypisz ich nazwy w zeszycie; wyjaśnij pojęcie środki lokomocji; opisz w zeszycie wybrany środek lokomocji; opowiedz na temat podróżowania różnymi środkami lokomocji; porozmawiaj na temat zalet i wad podróżowania różnymi środkami lokomocji; stwórz rodzinę wyrazu podróż; wykonaj w ćwiczeniach zadania na str.42-43.

EDUKACJA MATEMATYCZNA

Wykonaj w ćwiczeniach zadania na str. 72-74.

Rozszerzenie zakresu liczbowego do 100 - liczenie pełnymi dziesiątkami, zapis cyfrowy kolejnych dziesiątek, porządkowanie liczb (dziesiątek) w ciągu rosnącym; doskonalenie rachunku pamięciowego - dodawanie i odejmowanie w zakresie 20; numeracyjne przypadki dodawania i odejmowania; mierzenie odległości i zapisywanie wyników pomiarów; prezentacja banknotu 100 zł, liczenie pieniędzy pełnymi dziesiątkami; porównywanie liczb; produkty pakowane po 10 - podawanie przykładów z życia.

EDUKACJA SPOŁECZNA

Porozmawiaj na temat rozwoju środków lokomocji, zalety i wady podróżowania nimi; zapoznaj się z polskim krajobrazem (góry, jeziora, morze), odczytaj z mapyPolski nazwy miast, gór, rzek, jezior, morza; zastanów się jakie są walory własnej miejscowości; przypomnij sobie nazwę stolicy Polski, jej charakterystycznych obiektów i zabytków, herbu, poszukaj informacji o Europie, Unii Europejskiej i jej symbolach; przeczytaj na mapie nazwy krajów europejskich, poznawanie obiektów, postaci, tradycji i potraw z różnych krajów Europy.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Przejdź się po najbliższej okolicy z pokonywaniem przeszkód terenowych, ćwiczenia zręcznościowe - rzucanie i chwytanie patyka; "Jedzie pociąg z daleka" - popularna zabawa ruchowa ze śpiewem.


22.05.2020r.

EDUKACJA POLONISTYCZNA

Temat: Dzień Odkrywców. Książka moim przyjacielem.

Wysłuchaj opowiadania B. Ostrowickiej "Nowa książeczka"; słuchanie ze zrozumieniem; opowiedz własnymi słowami historię zielono-niebieskiego kotka i innych bohaterów; określ ich cechy; zapoznaj się z etapami powstawania książki; wykonaj ćwiczenia w DO na str. 64-65.

EDUKACJA MATEMATYCZNA

Powtórz i utrwal wiedzę i umiejętności matematyczne w poznanym zakresie: uzupełnianie ciągów liczbowych, porównywanie liczb, dodawanie i odejmowanie w zakresie 20, obliczenia wagowe, odczytywanie wskazań zegara, mierzenie długości i zapisywanie wyników pomiarów, obliczenia pieniężne, rozwiązywanie zadań tekstowych.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Poćwicz prawidłowy rzut piłką; toczenie piłki jedną ręką i obiema rękami po torze; podawanie piłki, podrzuty i chwyty.

EDUKACJA MUZYCZNA

Posłuchaj piosenki "Baju, baj, książeczko".


21.05.2020r.

EDUKACJA POLONISTYCZNA

Temat: Mamy swoje czasopisma.

Porozmawiaj na temat ulubionych czasopism; poszukaj w internecie informacji na temat czasopisma dla dzieci "Świerszczyk"; pisownia tytułów czasopism - wielka litera, cudzysłów; poczytaj informacje w podręczniku na str. 44-45; wykonaj w ćwiczeniach zadania na stronie 40-41.

EDUKACJA MATEMATYCZNA

Wykonaj w ćwiczeniach zadania na str. 70-71.

Obliczenia pieniężne, siła nabywcza pieniędzy; dodawanie kilku składników w diagramach słupkowych; odejmowanie liczb - piramidki liczbowe.

EDUKACJA PLASTYCZNA

Wykonaj portret Świerszczyka dowolną techniką (np. origami z koła).


20.05.2020r.

EDUKACJA POLONISTYCZNA

Temat: Książki znamy i o nie dbamy.

Przeczytaj głośno opowiadanie w podręczniku na str. 40-41; odpowiedz ustnie  na pytania do tekstu; postaraj się przeczytać tekst ze zrozumieniem; wykonaj w zeszycie zadanie 5 z podręcznika na str.41; zdania rozkazujące - czytanie z odpowiednią intonacją, rola wykrzyknika; przeczytaj  informacje o produkcji papieru z drewna i makulatury- podręcznik str. 42-43; porozmawiaj o oszczędnym korzystaniu z papieru oraz o segregacji i wykorzystaniu makulatury; wykonaj w ćwiczeniach zadania na str.38-39.

EDUKACJA PRZYRODNICZA

Wyjaśnij pojęcia drzewo, drewno- czym się różnią (w formie ustnej).

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Turniej sportowy - zajęcia ruchowe : skok w dal z miejsca, pokonywanie toru przeszkód.


19.05.2020r.

EDUKACJA POLONISTYCZNA

Przeczytaj wiersz w podręczniku na str.38; wyszukaj fragmenty opisujące korzyści płynące z czytania książek i porozmawiaj na ten temat;  zredaguj i zapisz krótką notatkę o zaletach książek; na podstawie informacji w podręczniku str.39 ustala, jakie informacje można znaleźć na okładce książki; Wykonaj w zeszycie zadanie 2 z podręcznika str.39; zapisz w zeszycie tytuły książek - wprowadzenie cudzysłowu, wielka litera w zapisie tytułów, nazwisk i imion. Wykonaj w ćwiczeniach zadania na str. 37.

EDUKACJA MATEMATYCZNA

Wykonaj zadania w ćwiczeniach na str. 64-67

Doskonalenie umiejętności rachunkowych - dodawanie i odejmowanie bez przekraczania progu dziesiątkowego w zakresie 20; układanie i rozwiązywanie zadań tekstowych - odczytywanie danych z ilustracji; rysowanie na sieci kwadratowej zgodnie z kodem.

EDUKACJA TECHNICZNA

Wykonaj zakładkę do książki; rodzaje papieru, produkcja papieru z drewna i makulatury; ustal, co jest wykonane z papieru i jak jest wykorzystywane drewno przez człowieka.

EDUKACJA SPOŁECZNA

Lekcja biblioteczna- quiz dotyczący twórczości Walta Disney'a.

lekcja biblioteczna do pobrania


18.05.2020r.

EDUKACJA POLONISTYCZNA

Temat: Nasze Święto.

Przeczytaj wiersz w podręczniku na str. 36; ustal, kim jest osoba mówiąca w wierszu i jakie są jej oczekiwania; wyszukaj i utwórz rymy i rymowanki; opowiedz na temat marzeń własnych i innych dzieci; ułóż i zapisz w zeszycie życzenia dla dzieci z całego świata- podręcznik str. 37, zadanie 1,2; Wykonaj w ćwiczeniach zadania na str. 36.

EDUKACJA SPOŁECZNA

Jakie płyną korzyści z czytania książek i czasopism, jakie jest ich znaczenie w życiu człowieka, odpowiednie korzystanie z książek; zapoznaj się z etapami powstawania książki; rozmowa o oszczędnym korzystaniu z papieru oraz o segregacji i wykorzystaniu makulatury.

EDUKACJA MATEMATYCZNA

Wykonaj w ćwiczeniach zadania na str. 60-63. Odczytywanie danych z kalendarza; mierzenie długości dowolnie obraną miarą i miarą centymetrową; rozwiązywanie zadań tekstowych - odczytywanie danych z ilustracji, obliczenia pieniężne; ćwiczenie rachunku pamięciowego - dodawanie i odejmowanie w zakresie 20 bez przekraczania progu dziesiątkowego; rysowanie figury w powiększeniu na sieci kwadratowej.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Kształtowanie zwinności, szybkości i skoczności. Pokonywanie toru przeszkód; rzuty do celu.


15.05.2020r.

EDUKACJA POLONISTYCZNA

Temat: Lubimy być razem.

Wykonaj ćwiczenia w Dzienniku Odkrywców na str. 62-63.

EDUKACJA MATEMATYCZNA

Wykonaj w ćwiczeniach zadania na str.58-59. Ćwiczenia rachunkowe przygotowujące do przekroczenia progu dziesiątkowego; dodawanie i odejmowanie trzech liczb - dopełnianie i ujmowanie do 10; rozwiązywanie zadań tekstowych - wykorzystywanie rysunków schematycznych, rysowanie monet spełniających warunki zadania; odczytywanie układów rytmicznych i uzupełnianie wzoru; mierzenie odcinków i zapisywanie wyników pomiarów.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Biegi, skoki, czworakowanie, pokonywanie przeszkód terenowych, prowadzenie piłki nogą, rzuty do celu.

EDUKACJA PLASTYCZNA

Z okazji Święta Rodziny wykonaj plakat.


14.05.2020r.

EDUKACJA POLONISTYCZNA

Temat: Trudne wybory.

Przeczytaj głośno tekst w podręczniku na str. 34; udziel ustnie odpowiedzi na pytania do tekstu; wyjaśnij wyrażenie nagła sprawa; oceń zachowania bohaterki opowiadania; przeczytaj dialog w podręczniku na str. 35; poprowadź dialog w parach - zwroty grzecznościowe; wykonaj w ćwiczeniach zadań na str. 35

EDUKACJA PLASTYCZNA

Pobaw się w malarza. Maluj farbami na kamieniach (postaci zwierząt) - kształt i barwa.

EDUKACJA MUZYCZNA

Wysłuchaj piosenki "Walczyk dla rodziców’’. Jeżeli nie masz w domu płyty do edukacji muzycznej wysłuchaj dowolnej piosenki dla rodziców z repertuaru dziecięcego.


13.05.2020r.

EDUKACJA  POLONISTYCZNA

Temat: Święto Mamy.

Przeczytaj opowiadanie Podręcznik str. 32-33, wskaż bohaterów, określ miejsce akcji i niespodzianki, które przygotowały dzieci dla swojej mamy, wyszukaj w tekście odpowiednie fragmenty; dokonaj analizy i syntezy słuchowo-wzrokowej wyrazów: drożdże, dżungla, dżinsy, dżdżysty, dżdżownica; przypomnij sobie wygląd i zapis dwuznaku dż (dżem), zapisz w zeszycie wyrazy z dż; wykonaj w ćwiczeniach zadania na str. 33-34.

EDUKACJA PRZYRODNICZA

Przypomnij sobie nazwy zwierząt hodowlanych, jakie czerpiemy korzyści z hodowli zwierząt, zwierzęta niehodowlane towarzyszące człowiekowi.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Wykonaj ćwiczenia gimnastyczne kształtujące moc i zręczność, rzuty do celu, przeciąganie liny.


12.05.2020r.

EDUKACJA MATEMATYCZNA

Wykonaj w ćwiczeniach zadania na str. 54-55

Obliczenia w zakresie 20 - zagadki matematyczne i działania z okienkami; różne formy zapisu obliczeń; numeracyjne przypadki dodawania i odejmowania; rozwiązywanie zadań tekstowych - obliczenia pieniężne; układanie kwot w porządku rosnącym.

EDUKACJA POLONISTYCZNA

Wysłuchaj fragmentu książki J. Papuzińskiej "Nasza mama czarodziejka" podręcznik str.30-31; wyjaśnij znaczenie wyrazu fantastyczne i wskaż elementy fantastyczne w utworze; opowiedz na podstawie ilustracji o tym, co się wydarzyło; porozmawiaj na temat sytuacji, w których mama komuś pomogła; wykonaj w ćwiczeniach zadania na str. 31-32.

EDUKACJA TECHNICZNA

Wykonaj prezent dla mamy: wazon z plastikowej butelki i innych materiałów (faktura chropowata)- wyślij mi zdjęcie swojej pracy wykonaj własnego herbu według własnego pomysłu.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Wykonaj ćwiczenia gimnastyczne kształtujące moc i zręczność, rzuty do celu, przeciąganie liny.


11.05.2020r.

EDUKACJA INFORMATYCZNA

Wykonaj dowolny obrazek w edytorze grafiki i zastosuj  w nim narzędzie Tekst.

EDUKACJA POLONISTYCZNA

Temat: Między nami w klasie.

Wysłuchaj opowiadania Podręcznik str. 28, odpowiedz na pytania do tekstu; przeczytaj tekst ze zrozumieniem; oceń zachowania bohatera i udziel mu rad; ustal zasady dotyczące pożyczani; przeczytaj wiersz na str. 29 z odpowiednią intonacją i naucz się go na pamięć (18.05.2020); zapisz w zeszycie rady, jak uniknąć niemiłych sytuacji w szkole; utrwal nazwy dni tygodnia; wykonaj w ćwiczeniach zadania na stronie 29-30.

EDUKACJA SPOŁECZNA

Oceń zachowania bohaterów literackich z opowiadania; zastanów się jak należy właściwie zachować się w sytuacji, gdy chcemy coś od kogoś pożyczyć, zwróć uwagę na stan oddawanej rzeczy, ustal zasady dotyczące pożyczania.

EDUKACJA MATEMATYCZNA

Wykonaj w ćwiczeniach zadania na str. 52-53

Rozwiązywanie zadań o nietypowej konstrukcji; układanie klocków i zapisywanie formuł matematycznych - dodawanie w zakresie 20; obliczanie sumy i różnicy kropek na kostkach do gry; utrwalanie kolejnych dni tygodnia.


08.05.2020r.

EDUKACJA MATEMATYCZNA

Przygotuj się do sprawdzianu - ćwiczenia rachunkowe w zakresie 20 bez przekraczania progu dziesiątkowego, wykonaj zabawy matematyczne doskonalące dodawanie i odejmowanie, porównywanie liczb, obliczenia pieniężne i zegarowe. Wykonaj ćwiczenia w Dz.O na str.60-61.

EDUKACJA POLONISTYCZNA

Temat: Dzień odkrywców. Puszczamy latawce.

Wysłuchaj opowiadania P. Olszówki "Od czegoś trzeba zacząć"; oceń zachowania bohatera; opowiedz własnymi słowami  z uwzględnieniem związków przyczynowo-skutkowych; wyszukaj informacji w encyklopedii i innych dostępnych źródłach o ptakach nielotach, lotni, szybowcu i latawcach.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Pobaw się w domu w  zabawy z przyborami, z mocowaniem się, kształtujące siłę rąk i obręczy barkowej.

EDUKACJA PLASTYCZNA

Wykonaj dowolną formę przestrzenną z papieru.


07.05.2020r.

EDUKACJA MATEMATYCZNA

Sprawdzenie wiadomości i umiejętności - samodzielne rozwiązywanie zadań . Samodzielnie wykonaj zadania w ćwiczeniach na stronie 50-51 i odeślij mi wyniki swojej pracyJ

EDUKACJA MUZYCZNA

Jeżeli posiadasz w domu płytę z edukacji muzycznej, posłuchaj piosenki "Ptasie głosy", rozpoznawanie i naśladowanie głosów ptaków, wyszukaj w dostępnych źródłach informacji o instrumentach należących do rodziny fletów.

EDUKACJA POLONISTYCZNA

Temat: Czego uczymy się od ptaków?

Porozmawiaj swobodnie na temat maszyn latających, którymi można odbywać podniebne podróże, oraz na temat swoich marzeń o lataniu; głośno i wyraźnie przeczytaj tekst w podręczniku na stronie 25-27; udziel odpowiedzi na pytania do tekstu; wyjaśnij tytułu; wykonaj w ćwiczeniach zadania na stronie 27-28.


06.05.2020r.

EDUKACJA POLONISTYCZNA

Temat: Skrzydlaci przyjaciele.

Przeczytaj informacje o dzięciołach ( Podręcznik str.23-24 ); omów ilustrację; głośno przeczytaj tekst z uwzględnieniem poziomu trudności; przypomnij sobie wygląd i zapis głoski miękkiej dzi, Dzi; krótko opisz w zeszycie wybranego ptaka lub samolot;

Wykonaj w ćwiczeniach zadania na stronie 25-26.

EDUKACJA PRZYRODNICZA

Pooglądaj w dostępnych źródłach ptaki i ich gniazda; zastanów się nad właściwym zachowaniem w lesie; wklej do zeszytu elementy budowy ptaka umożliwiające latanie:

Cechy budowy ptaków umożliwiające latanie :

 

W budowie zewnętrznej:

  • opływowy kształt ciała podczas latania
  • pióra

W budowie wewnętrznej:

  • lekkie , wytrzymałe kości
  • pojemne płuca
  • brak pęcherza
  • mocno umięśnione skrzydła o odpowiednich proporcjach co do ciała
  • specjalny sposób odżywiania - je często ale mało , dzięki temu ptak ma siłę na latanie

 

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Jeśli masz możliwość pobaw się w dowolne gry i zabawy rozwijające zręczność i koordynację ruchową, pobiegaj, pobaw się z piłką- rzucanie i chwytanie piłki.


05.05.2020r.

EDUKACJA POLONISTYCZNA

Temat: Ptasi koncert.

Porozmawiaj na temat dźwięków, jakie można usłyszeć w lesie; przeczytaj w podręczniku na stronie 22-23  tekst o wiosennym lesie- przygotuj się do sprawdzenia techniki czytania podczas lekcji onlineJ; opisz  ilustrację; wyszukaj w tekście nazwy ptaków i wypisz ich nazwy w zeszycie; porozmawiaj na temat dźwięków, które zakłócają leśną ciszę; zastanów się, jakich rad można udzielić ludziom wybierającym się do lasu ; przypomnij sobie wygląd i zapis dwuznaku dź, Dź (dźwięk); poćwicz analizę i syntezę słuchowo-wzrokową wyrazów; wykonaj w ćwiczeniach zadania na stronie 23-24.

EDUKACJA MATEMATYCZNA

Wykonaj w ćwiczeniach zadania na stronie 46-47. Oszacuj i sprawdź długości różnych przedmiotów, poćwicz dodawanie kilku składników w zakresie 20 (np. 7+4+8=); przypomnij sobie jakie mamy nominały banknotów oraz monet.

EDUKACJA TECHNICZNA

Wykonaj i udekoruj latawiec według własnego pomysłu (do 08.05.2020) i wyślij mi zdjęcie swojej pracyJ

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Pobaw się w gry i zabawy rozwijające koordynację ruchową i reakcję na sygnał, rzucanie przedmiotami na odległość, zabawy bieżne z pokonywaniem przeszkód; rzucanie i chwytanie piłki.


04.05.2020r.

EDUKACJA INFORMATYCZNA

Wykonaj w edytorze grafiki flagę Polski i wykorzystaj narzędzie ,,tekst’’ podpisując swoją pracę.

EDUKACJA POLONISTYCZNA

Temat: Ptasie rodziny.

Opowiedz na temat wiosennych zachowań ptaków związanych z wychowaniem potomstwa - na podstawie tekstu Tomasza Szweda ,,Kto puka’’, ilustracji książek o ptakach, ciekawostek i własnych obserwacji; wysłuchaj opowiadania i odpowiedz ustnie na pytania do tekstu;  wykonaj w zeszycie krzyżówkę; ułóż jedno zdanie z rozwiązaniem krzyżówki.

karta pracy do pobrania

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                       

 

  1. Ptak wielkości wróbla z czerwonym brzuszkiem.
  2. Wydaje odgłos kra, kra.
  3. Ma białe pióra, czarny ogon, długi czerwony dziób i długie czerwone nogi.
  4. Duży, biały, piękny ptak- ozdoba stawów w parkach i jezior.
  5. Król ptaków- majestatyczny ptak drapieżny.
  6. Jest doktorem drzew.
  7. Mały, szarobrązowy ptak zwiastujący wiosnę.

PODPOWIEDŹJ  ( orzeł, bocian, skowronek, gil, dzięcioł, wrona, łabędź )

EDUKACJA MATEMATYCZNA

Zapoznaj się z zasadą działania wagi szalkowej –porównaj ją z innymi wagami; jeżeli masz w domu dostęp do wagi pobaw się w ważenie przedmiotów porównując ich ciężary używając pojęć ( lżejszy, cięższy )wprowadzenie pojęcia kilogram; zapisywanie wagi w kilogramach; wykonaj ćwiczenia na stronie 45.

EDUKACJA SPOŁECZNA

Oceń zachowania bohaterów opowiadania Kto puka.


30.04.2020r.

EDUKACJA MATEMATYCZNA

Wykonaj własną grę matematyczną (według własnego pomysłu) - obliczenia w zakresie 20.

EDUKACJA POLONISTYCZNA

Temat: Dzień odkrywców. Kolory wiosny.

Przeczytaj uważnie lub wysłuchaj  tekst M. E. Letki "To ja, żaba"; opowiedz na temat zachowania bohaterów;  przygód głównej bohaterki; odpowiedz na pytania do tekstu ( zapisz w zeszycie odpowiedź na pytanie 1 oraz 3 i wyślij mi zdjęcie swojej pracy).

karta pracy do pobrania

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Pobaw się w ulubione gry z piłką. Jeżeli masz możliwość zaproś do zabawy kogoś z rodziny.


29.04.2020r.

EDUKACJA POLONISTYCZNA

Temat: Życie w ulu.

http://flipbook.nowaera.pl/dokumenty/Flipbook/Elementarz-odkrywcow-klasa-1-czesc-4-podrecznik/files/thumb/18.jpg

Przeczytaj uważnie tekst "W szkole dla pszczółek"; odpowiedz na pytania do tekstu; uporządkuj wydarzenia zgodnie z tekstem; stwórz dalszy ciąg historii o pszczołach; opowiedz o życiu pszczół, zadaniach pszczelej królowej i robotnic na podstawie tekstu i ilustracji; wyszukaj wyrazu ul ukrytego w innych wyrazach.

 

EDUKACJA MATEMATYCZNA

Wykonaj zadania na stronie 44.

Mierzenie za pomocą dowolnie obranej miary oraz miary centymetrowej; ćwiczenie rachunku pamięciowego - dodawanie i odejmowanie w zakresie 20; rozwiązywanie zadania tekstowego - obliczenia pieniężne; liczby parzyste i nieparzyste.

 

EDUKACJA PLASTYCZNA

"Majowa łąka" - malowanie obrazu akwarelami.


28.04.2020r.

EDUKACJA POLONISTYCZNA

Temat: Majowa łąka.

Wprowadzenie zapisu głoski miękkiej ni, Ni. Podziel na sylaby oraz głoski wyrazy: niebo, konie. Zapisz w zeszycie cztery wyrazy z głoską miękką ni. Poszukaj informacji na temat roślin i zwierząt żyjących na łące. Porozmawiaj na temat wyglądu majowej łąki na podstawie własnych obserwacji. Narysuj i opisz krótko w zeszycie ( 2-3 zdania) wybraną roślinę łąkową; porozmawiaj z rodzicami na temat pracy rolnika i czynności jakie wykonuje podczas swojej pracy, wyjaśnij pojęcie sianokosy (ustnie).

EDUKACJA PRZYRODNICZA

Zaobserwuj zmiany zachodzące w przyrodzie (na łące) w maju w czasie spaceru- rośliny i zwierzęta występujące na łące; poszukaj informacji o pracy pszczelarza w pasiece- życie pszczół - role królowej i robotnic.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Pobaw się podczas spaceru w pokonywanie niskich i wąskich przeszkód, skoki jednonóż i odbicia do skoków.

EDUKACJA MUZYCZNA

Osłuchaj się z piosenką "Łąka - królestwo owadów", improwizowanie odgłosów i ruchu.


27.04.2020r.

EDUKACJA INFORMATYCZNA

Pisanie na klawiaturze liter z polskimi znakami diakrytycznymi ó, ś, ć, ż,  ą, ę, ł; posługiwanie się wybranymi skrótami klawiaturowymi (Ctrl+C, Ctrl+V, Ctrl+Z, Ctrl+S).

EDUKACJA POLONISTYCZNA

Temat: Jedziemy na wycieczkę..

Wyjaśnij wyraz majówka; zastanów się, dlaczego ludzie wybierają się na majówki; opisz pogodę sprzyjającą majówkom; przypomnij sobie wygląd i zapis litery ń jako oznaczenie głoski miękkiej; poćwicz analizę i syntezę słuchowo-wzrokową wyrazów ze spółgłoską miękką ń w śródgłosie i wygłosie.

 

EDUKACJA MATEMATYCZNA

Wykonaj w zeszycie obliczenia i wyślij mi zdjęcie wykonanego zadania:

EDUKACJA PLASTYCZNA

"Wiosenne motyle" – wykonaj witraż według własnego pomysłu i wyślij mi zdjęcie swojej pracy..


24.04.2020r.

Temat: Wiosna w pełni.

http://flipbook.nowaera.pl/dokumenty/Flipbook/Elementarz-odkrywcow-klasa-1-czesc-4-podrecznik/files/thumb/16.jpg

Przeczytaj wiersz; odpowiedz ustnie na pytania do wiersza; określ nastrój wiersza, wskaż i wypisz w zeszycie jego bohaterów; opowiedz na temat zmian w przyrodzie w maju; napisz w zeszycie odpowiedź na pytanie: Kto wesoło mruga do słonka?

Wykonaj w zeszycie zadanie 4 dotyczące wiersza: Narysuj obraz ,,Majowa łąka’’

EDUKACJA SPOŁECZNA

Majówka jako sposób spędzania czasu w rodzinie i wśród znajomych w odniesieniu do własnych doświadczeń.

EDUKACJA MATEMATYCZNA

Wykonaj ćwiczenia na stronie 43.

Mierzenie miarką centymetrową - obliczenia w zakresie 20; porównywanie długości przedmiotów i wzrostu dzieci; porządkowanie liczb w ciągu rosnącym.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Wiosenny spacer wokół domu połączony z obserwacjami przyrodniczymi; zabawy bieżne i naśladowcze - ilustrowanie ruchem wzrostu i rozkwitu kwiatów, zachowań ptaków i innych zwierząt wiosną.


23.04.2020r.

EDUKACJA POLONISTYCZNA

Temat: Zabawy z wodą.

Przeczytaj uważnie załączony tekst i odpowiedz na pytania w zeszycie lub wydrukuj kartę pracy i wklej ją do zeszytu.

karta pracy do pobrania

EDUKACJA MATEMATYCZNA

Szacowanie i porównywanie objętości wody w różnych naczyniach. Pobaw się wodą. Przelewaj jednakową ilość wody do naczyń różnej wielkości.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Jeżeli możesz pobaw się chwilę na świeżym powietrzu.


22.04.2020r.

EDUKACJA POLONISTYCZNA

Temat: Oszczędzamy wodę..

Poczytaj w internecie i porozmawiaj o zasobach wodnych świata, opowiedz o sposobach korzystania z wody w waszych gospodarstwach domowych i sposobach oszczędnego gospodarowania wody; wyszukaj powiedzenia i przysłowia związane z wodą- zapisz jedno w zeszycie. Zapisz w zeszycie wyrazy:

czysty-………………..….

mały-…………………..…

wysoki-…………………..

ładny-…………………….

gruby-…………………….

i dopisz do nich wyrazy przeciwne.

EDUKACJA MATEMATYCZNA

Powtórz i utrwal materiał, który już poznaliśmy. Przygotuj się do sprawdzianu ( zakres materiału oraz termin sprawdzianu podam w kolejnej wiadomości). Wykonaj w ćwiczeniach zadania na stronie 31.

Dodawanie i odejmowanie w zakresie drugiej dziesiątki; analiza zadań tekstowych wymagających nietypowych rozwiązań - wykorzystanie rysunków schematycznych, wskazywanie brakujących danych.

EDUKACJA PLASTYCZNA

"Czysta woda zdrowia doda" – wykonaj plakat techniką kolażu ( do poniedziałku) i odeślij mi jego zdjęcie;; możesz pobawić się w domu wykonując statki z papieru.


21.04.2020r.

EDUKACJA POLONISTYCZNA

Temat: Wszyscy potrzebują wody.

Porozmawiaj na temat znaczenia wody dla ludzi, zwierząt i roślin, poćwicz technikę głośnego czytania,przypomnij sobie zapis głoski miękkiej zi, Zi;

EDUKACJA PRZYRODNICZA

Znaczenie wody dla ludzi, zwierząt i roślin; rośliny zielne (ich nazwy, barwa),  właściwości wody - doświadczenia (barwa, zapach, smak, rozpuszczalność składników): krążenie wody w przyrodzie; stany skupienia wody, parowanie, skraplanie, zamarzanie.

Co pływa, co tonie? –przeprowadź doświadczenie.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Wybierz się na spacer po najbliższej okolicy połączony z obserwacją miejsc i zjawisk świadczących o zanieczyszczeniu środowiska.

EDUKACJA MUZYCZNA

Posłuchaj piosenki "Kałużowy deszcz", osłuchaj się z nią.


20.04.2020r.

EDUKACJA POLONISTYCZNA

Temat: Czysta woda zdrowia doda.

Porozmawiaj na temat roli wody w prowadzeniu zdrowego i higienicznego trybu życia; odniesienie do własnych doświadczeń; ułóż i zapisz w zeszycie rymowankę z wyrażeniem czysta woda; przypomnij sobie wygląd oraz pisownię liter ź, Ź; zapisz w zeszycie 5 wyrazów z ź; zapisz w zeszycie rodzinę wyrazu źrebak: źrebię, źrebić się

EDUKACJA INFORMATYCZNA

Pisanie na klawiaturze liter z polskimi znakami diakrytycznymi ó, ś, ć, ż, ą, ę, ł.

EDUKACJA MATEMATYCZNA

Wykonaj w ćwiczeniach zadania na stronie 42. Obliczenia w zakresie 20; porównywanie sum i różnic. Dopełnianie do 20 - działania z okienkami; rozwiązywanie zadania z wykorzystaniem ilustracji;  rozwiązywanie i układanie zadań - obliczenia pieniężne; układanie różnych kwot z monet i banknotów.

EDUKACJA TECHNICZNA

Wykonaj "akwarium" - przestrzenną pracę konstrukcyjną według własnego pomysłu korzystając z plastikowej butelki, żwiru, piasku oraz kolorowego papieru


17.04.2020r.

 

EDUKACJA POLONISTYCZNA

 

Temat: Woda potrzebna na co dzień.

Porozmawiaj na temat znaczenia wody w życiu ludzi, zwierząt i roślin na podstawie zdjęć i własnych doświadczeń; wyjaśnij przenośne znaczenie powiedzenia chuchać i dmuchać na kogoś. Poćwicz technikę głośnego czytania wybranych tekstów z Elementarza.

EDUKACJA SPOŁECZNA

Ocena trybu życia ludzi; odpowiedzialne korzystanie z wody.

EDUKACJA MATEMATYCZNA

Dodawanie i odejmowanie w zakresie 20; obliczenia pieniężne - rozkład liczby na trzy składniki z wykorzystaniem monet i banknotu 10 zł; działania z okienkami.

Wykonaj ćwiczenia na stronie 41.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Zabawy bieżne i rzutne - rzucanie i chwytanie piłki.


16.04.2020r.

EDUKACJA POLONISTYCZNA

Temat: Dzień odkrywców.

Zapisz w zeszycie zdanie: Gdybym był aktorem…i wymyśl własne zakończenie.

Postaraj się samodzielnie wykonać w zeszycie ćwiczeń zadania na stronie 63-65 i wyślij mi zdjęcie wykonanych zadań ( do piątku 17.04.)

EDUKACJA MATEMATYCZNA

Doskonalenie umiejętności rachunkowych - dodawanie w zakresie 20, układanie wyników działań w porządku rosnącym.

Wykonaj zadania w DO na stronie 54-55 i odczytaj hasło- zapisz je w zeszycie do edukacji polonistycznej.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Pobaw się z piłką ćwiczenia z piłką indywidualnie, jeżeli masz możliwość to również w parach.


15.04.2020r.

EDUKACJA POLONISTYCZNA

Temat: O zachowaniu w teatrze.

Przeczytaj w podręczniku tekst na stronie 68-69. Wyszukaj w tekście wyrazy z głoską miękką ,,ci’’ przed samogłoską i wypisz trzy wyrazy w zeszycie. Ułóż jedno zdanie z wybranym wyrazem.

Wykonaj w ćwiczeniach zadania na stronie 60-61.

EDUKACJA PRZYRODNICZA

Na podstawie własnych doświadczeń porozmawiaj z rodzicami na temat przygotowań do Wielkanocy oraz tradycji związanych z tymi świętami. Wykonaj w zeszycie do edukacji przyrodniczej rysunek ozdobnego wielkanocnego jaja.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Poćwicz w domu kozłowanie piłki prawą i lewą ręką w zmiennym rytmie, ze zmianą kierunku.


08.04.2020r.

EDUKACJA MATEMATYCZNA

TEMAT: Liczba 20 w aspekcie porządkowym.

Zapisz w zeszycie liczbę 20.

Zapoznaj się z zadaniami w Podręczniku na stronie 29.

Wykonaj w ćwiczeniach zadania na stronie 38.

EDUKACJA PLASTYCZNA

Wykonaj farbami, flamastrami i kredkami obraz z wykorzystaniem barwnej plamy.

EDUKACJA POLONISTYCZNA

TEMAT: O zachowaniu w teatrze.

Porozmawiaj na temat wyglądu teatru - na podstawie ilustracji i własnych doświadczeń. Przeczytaj głośno tekst w zakresie poznanych liter- Podręcznik strona 68069. Poszukaj  informacji o teatrze lalek (nazwy lalek teatralnych; opisywanie pacynki, kukiełki i marionetki). Wykonaj w ćwiczeniach zadania na stronie 60-61.


07.04.2020r.

EDUKACJA POLONISTYCZNA

TEMAT: WIECZÓR CIEKAWYCH OPOWIEŚCI

Opowiedz na temat sposobów spędzania wieczorów w rodzinnym gronie; zapoznaj się z tekstemi ilustracją w Podręczniku na str.68-69; porozmawiaj na temat wysłuchanegotekstu; omów ilustrację i tekst;; przypomnij sobie wygląd oraz pisownię liter ć, Ć. Wykonaj ćwiczenia na stronie 59.

EDUKACJA MATEMATYCZNA

TEMAT:  Układanie i rozwiązywanie zadań .

Obliczenia w zakresie 19; rozpoznawanie figur geometrycznych; wprowadzenie liczby 20 i nauka jej pisania; analiza i rozwiązywanie zadań tekstowych - obliczenia w zakresie 20.

Wykonaj ćwiczenia na stronie 36-37.

EDUKACJA TECHNICZNA

Wykonaj dowolną papierową pacynkę.

WYCHOWANIE FIZYCZNE

Wykorzystaj piłki różnej wielkości i różnego przeznaczenia w grach  i zabawach bieżnych (toczenie, przenoszenie, rzuty do celu).


06.04.2020r.

EDUKACJA INFORMATYCZNA

Jeżeli posiadasz dostęp do komputera popracuj nad kopiowaniem i wklejaniem elementów.

EDUKACJA POLONISTYCZNA

TEMAT: LUBIMY FANTAZJOWAĆ

Opowiedz  o tym, co potrafisz robić dobrze; przeczytaj  opowiadanie "Rysunek"- Podręcznik str.66; przeczytaj wiersz N. Usenko "Fantazja"- Podrecznik str. 67; wyjaśnij znaczenie tytułu wiersza; porozmawiaj  na temat sposobów na nudę; stwórz i opowiedz historyjkę związanej z wybraną postacią. Wykonaj zadania w zeszycie ćwiczeń str. 57-58.

EDUKACJA SPOŁECZNA

Porozmawiaj z rodziną o sposobach spędzania wieczorów w rodzinnym gronie, porozmawiaj na temat wizyt w teatrze na podstawie opowiadania i własnych doświadczeń; stwórz  w zeszycie regulamin obrazkowy  zachowywania się w teatrze.

EDUKACJA MATEMATYCZNA

TEMAT: Liczba 19 w aspekcie głównym i porządkowym, i jej zapisywanie.

Zapoznaj się z zapisem liczby 19- podręcznik str.28.

Wykonaj zadania w ćwiczeniach na str. 35


03.04.2020r.

WYCHOWANIE FIZYCZNE
Wykonaj dowolne ćwiczenia gimnastyczne. Poćwicz skoki na skakance.
EDUKACJA MUZYCZNA
Powtórz sobie dotychczas poznane piosenki.
EDUKACJA POLONISTYCZNA
03.04.2020
Temat: W wiejskiej zagrodzie.
Przypomnij sobie nazwy zabudowań w gospodarstwie wiejskim i ich mieszkańców; wysłuchaj głosów zwierząt hodowlanych.
Wykonaj ćwiczenia w Dniu Odkrywców na str.52-53
EDUKACJA MATEMATYCZNA
Dopełnianie do 10 - doskonalenie rachunku pamięciowego; przypomnij sobie zapis liczby 18 przeliczanie obiektów; dopełnianie do 18.


02.04.2020r.

EDUKACJA POLONISTYCZNA
02.04.2020
Temat: Zapraszamy gości.
Porozmawiaj na temat przyjmowania gości - zwroty grzecznościowe; przeczytaj wiersz w podręczniku na stronie 64; oceń prawdziwość zdań na stronie 65 zadanie 1; wykonaj w zeszycie zadanie 3 str. 65.
Wykonaj w ćwiczeniach zadania str. 55-56.
EDUKACJA PLASTYCZNA
Wykonaj makietę wiejskiej zagrody, figurki wykonaj z plasteliny, obiekty wykonaj z papieru, kartonu.
EDUKACJA MUZYCZNA
Wysłuchaj i spróbuj nauczyć się piosenki i zabawy "Jawor, jawor".


01.04.2020r.

Temat: Zwierzęta wokół nas.
Poszukaj informacji na temat zwierząt hodowanych w gospodarstwie wiejskim, nazw zwierząt i ich młodych; odpowiedz w zeszycie na pytanie Dlaczego ludzie hodują zwierzęta?; zapoznaj się z zapisem głoski miękkiej si, Si; wyszukiwanie w wyrazach sylab z si; Przeczytaj w podręczniku tekst na stronie 60-61, wskaż produkty pochodzenia zwierzęcego i roślinnego; wykonaj w ćwiczeniach na stronach 52-54 zadania, z którymi sam sobie poradzisz:)

Zapoznaj się z informacjami na stronie 62-63 w podręczniku. Zwierzęta hodowane w gospodarstwie wiejskim; dorosłe i ich potomstwo; korzyści z hodowli zwierząt; rośliny uprawne (pszenica, żyto, jęczmień, owies, słonecznik, kukurydza) i produkty z nich uzyskiwane; chwasty (chabry, maki); zwierzęta (skowronek, przepiórka, mysz); prace w polu.

Wykonaj dowolne ćwiczenia gimnastyczne:)


31.03.2020r.

  1. EDUKACJA POLONISTYCZNA

Temat: Na wiejskim podwórku.

Przeczytaj tekst w Podręczniku na stronie 60-61; wskaż bohaterów opowiadania, określ ich cechy i wykonywane czynności; oceń ich zachowanie. Wyszukaj w tekście fragment nawiązujący do ilustracji. Przypomnij sobie wygląd głoski miękkiej ś, Ś i jej zapis. Wykonaj w ćwiczeniach zadania na str. 50-51.

  1. EDUKACJA MATEMATYCZNA

Temat: Liczba 17 w aspekcie głównym i porządkowym.

Zapoznaj się z treściami zawartymi w Podręczniku na stronie 24. Wykonaj w ćwiczeniach zadania na stronie 31.

  1. EDUKACJA TECHNICZNA

Wykonaj z papieru dowolne zwierzątko według własnego pomysłu i prześlij zdjęcie wykonanej pracy w wybrany przez siebie sposób.

  1. WYCHOWANIE FIZYCZNE

Wykonaj w domu dowolne ćwiczenia gimnastyczne, wykonaj zabawy ze skakanką - skoki jednonóż i obunóż.


30.03.2020r.

Temat: Na polu.
Wypowiedz się na temat zmian, jakie zachodzą w ciągu roku na polach uprawnych; przeczytaj głośno tekst informacyjny w podręczniku str. 58-59.
Wykonaj W ćwiczeniach wybrane zadania ze strony 48-49.

Oceń zachowania ludzi, opowiedz o własciwych i niewłąściwych zachowaniach w kontakcie z innymi osobami, omów sytuacje związane z przyjmowaniem gości.


Temat: Doskonalenie liczenia w zakresie 16.
Wykonaj w ćwiczeniach zadania na stronie 30.


Wykonaj wiosenny obrazek w edytorze grafiki. Jeżeli nie posiadasz dostępu do komputera przypomnij sobie nazwę edytora grafiki, w którym pracowałeś w szkole.


27.03.2020r.

Doskonalenie umiejętności bezpiecznej jazdy na rowerze; odpowiedni strój rowerzysty; kształtowanie równowagi.
Wybierz się na krótką przejażdżkę rowerową w okolicy domu!!! Jeżeli nie jest to możliwe na własnym podwórku, zapoznaj się ze strojem rowerzysty oraz ważnymi turniejami rowerowymi, jakie się odbywają.


Nauka piosenki Wieziemy tu kogucika. Zapoznaj się ze słowami i melodią piosenki.


Słuchanie opowiadania G. Kasdepke Rower wujka Leona; rozmowa na temat tekstu; wyjaśnienie znaczenia słowa cyklista i związku frazeologicznego złota rączka; swobodne wypowiedzi na temat jazdy na rowerze i bezpiecznego poruszania się po ścieżce rowerowej.


Dodawanie i odejmowanie w zakresie 16. Wykonaj w zeszycie 10 dowolnie wybranych przykładów na dodawanie i odejmowanie w zakresie 16.


 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Przecławiu
    Przecław 83
    67-312 Niegosławice
  • Sekretariat
    68 378 11 96

    Dyrektor Szkoły
    Halina Tylka
    68 378 21 97
    531 703 730

Galeria zdjęć