Informujemy, że od 21 lipca 2025 r. do 08 sierpnia 2025 r. sekretariat szkoły będzie nieczynny.
W pozostałe, w okresie wakacji, dni sekretariat będzie czynny do godz. 14:00.
Nareszcie nadszedł ten moment, który niektórzy z nas wyczekiwali z niecierpliwością - zakończenie roku szkolnego! Chcielibyśmy podziękować każdemu z Was za wspaniałe chwile, które spędziliśmy razem przez ten rok. Wszystkie wyzwania, trudności i sukcesy, które razem przeżyliśmy, uczyniły nas silniejszymi i bardziej doświadczonymi. Podczas uroczystej akademii pani dyrektor Halina Tylka wręczyła nagrody ufundowane przez Radę Rodziców dla uczniów wyróżniających się w nauce, zaangażowanych w działalność Samorządu Uczniowskiego czy Szkolnej Kasy Oszczędności, reprezentujących szkołę w konkursach, jak również dla uczniów, którzy uzyskali wysoką frekwencję w bieżącym roku szkolnym. Uczniowie klasy trzeciej, którzy ukończyli pierwszy etap edukacyjny, otrzymali pamiątkowe statuetki.
Dziękujemy wszystkim nauczycielom za ich zaangażowanie, cierpliwość i pasję. Gratulacje dla uczniów – za wytrwałość, pracowitość i rozwój, który każdy z Was przeszedł przez te miesiące. Rodzicom – za wsparcie i obecność na każdym kroku. Nie zapominajcie, że zakończenie roku szkolnego to tylko kolejny etap w Waszej edukacyjnej podróży. Bez względu na to, co planujecie robić w przyszłości, bądźcie dumni ze swoich osiągnięć i trwajcie w dążeniu do celu. Czas na zasłużony odpoczynek – niech te wakacje będą pełne słońca, radości i niezapomnianych chwil Życzymy Wam wspaniałych wakacji i niezapomnianych przygód! Do zobaczenia po przerwie, w kolejnym roku szkolnym, pełnym nowych wyzwań i możliwości. Trzymajcie się i bądźcie bezpieczni!
„Zakończenie? To dopiero początek!”
Takie motto przyświecało dziś naszym absolwentom, gdy zbierali plony swojej ośmioletniej pracy. Zanim rozpoczną nowy etap w życiu, muszą pożegnać to, co minione- nasi ósmoklasiści przekazali sztandar młodszym kolegom i koleżankom, odebrali nagrody za osiągnięcia, które były ich udziałem oraz podziękowali wszystkim pracownikom szkoły.
Rodzice uronili niejedną łzę wzruszenia, a i niektórym nauczycielom szkliły się oczy….
Po przemowach, podziękowaniach i wspólnych zdjęciach zostało już tylko wejść w nowy etap swojego życia- nasi absolwenci zrobili to tanecznym krokiem, prezentując się w pięknym i perfekcyjnie wykonanym polonezie. Życzymy im śmiałego sięgania po to, co najlepsze, odważnych marzeń i spełnienia w tym, co ich uszczęśliwia.
Mamy przyjemność ogłosić, iż 21 czerwca br., w Rokitnie, podczas centralnej uroczystości odpustowej, uczennice Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Przecławiu odebrały nagrody za udział w konkursie literackim pt. „Kresowe Korzenie – historia, kultura, pamięć”.
I miejsce zdobyła Maja Jędrzychowska – uczennica klasy VII.
Wyróżnienia otrzymały:
- Lena Tomaszak – uczennica klasy VII,
- Daria Sacan – uczennica klasy VIII.
Konkurs pt. „Kresowe Korzenie – historia, kultura i pamięć” został zorganizowany przez Archiwum Diecezjalne – Archiwum Kresowe w Zielonej Górze i Prezesa Oddziału Związku Sybiraków w Gorzowie Wielkopolskim oraz Lubuskiego Kuratora Oświaty. Odbył się on pod patronatem Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego i miał na celu popularyzację wiedzy o losach ludności kresowej, która po II wojnie światowej osiedliła się na Ziemiach Zachodnich Polski.
Dziękujemy Panu Maciejowi Kubiakowi za przekazanie informacji o odbywającym się konkursie oraz Organizatorom za wyróżnienie i ciepłe przyjęcie na uroczystości wręczenia nagród.
Podczas Festynu Rodzinnego rozgrywany był również Turniej Tenisa Stołowego organizowanego przez Fundację "Fajna Ferajna". Wśród zwycięzców znaleźli się również nasi uczniowie
I miejsce zajął Kacper Fedro
II miejsce zajął Antoni Kuźmiński
III miejsce zajął Kacper Horelik.
Gratulujemy!!!
Nasza szkoła wzięła udział w V - jubileuszowej - edycji Lekcji Nieśmiecenia. Z okazji jubileuszu zostało ogłoszone zadanie konkursowe, które postanowiliśmy zrealizować i ... udało się! Nasza szkoła jest jedną z 20 placówek, która zdobyła stację do nauki selektywnej zbiórki odpadów. Przypominamy, że będzie to nasza druga taka stacja, którą udało się nam wygrać biorąc udział w Lekcji Nieśmiecenia.Lekcja Nieśmiecenia to projekt, którego celem jest nauka ekologicznych nawyków prawidłowej segregacji odpadów. Lekcję organizuje Fundacja Nasza Ziemia we współpracy z firmą Henkel Polska.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym pt."Wioski bez troski" organizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Dwóch uczniów z klasy pierwszej - Antoś Skibiszewski i Olek Jęśko - otrzymało wyróżnienia, a także ciekawe nagrody.
Gratulujemy!
Festyn Rodzinny to zawsze wyjątkowy dzień dla całej szkolnej społeczności. W niedzielę od rana rozpieszczała nas pogoda, a słońce uśmiechało się do nas szeroko. Równie szeroko uśmiechali się wszyscy uczestnicy zabawy!
Czekało na nich mnóstwo atrakcji- malowanie twarzy, warkoczyki, sportowe zmagania w sali (tenis stołowy) i na świeżym powietrzu, rywalizacja w Rummikub, dmuchaniec….dla każdego coś dobrego!
Swoimi talentami popisali się nasi podopieczni- zatańczyli, zaśpiewali, a nawet….pomalowali, ponieważ można było nabyć prace plastyczne utworzone wcześniej przez naszych uczniów.
Rada Rodziców, która była organizatorem festynu, zadbała o to, aby nikt nie był spragniony ani głodny- ciasta, lody, frytki, pajda chleba, lemoniada.
Kto się pojawił w niedzielę w naszej szkole, z pewnością nie żałował- a jeśli już, to tylko tego, że czas tak szybko płynął.
Już w nowym roku szkolnym, razem z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę, będziemy realizować w naszej szkole program "Rówieśnicy". Program odpowiada na konkretne wyzwania, z jakimi mierzą się dziś dzieci w relacjach rówieśniczych.Partnerem strategicznym programu jest Orange, partnerem – Librus Szkoła, a patronat honorowy objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Dzisiaj w ramach pilotażowego programu AKADEMIA BEZPIECZNEGO MALUCHA - LUBUSKI ŻYWIOŁEK W AKCJI, uczniowie klasy 1 uczyli się jak opatrywać skaleczenia i niewielkie rany.
„Jesteś jedyną osobą na świecie, która może wykorzystać Twój potencjał”- słowa te do serca wzięli sobie uczniowie naszej szkoły, którzy w poniedziałek, 2 czerwca, w duchu fair play stanęli w szranki sportowej rywalizacji.
Młodsi i starsi dali z siebie wszystko! Nie szczędzili sił i potu, a nawet zdarzających się „pokontuzyjnych” łez, które najlepiej świadczyły o ogromnym zaangażowaniu i duchu walki.
Każdy wykorzystał swój potencjał i zmieszał go z dużą dawką dobrej zabawy i świetnego humoru!
Efekt takiej „mikstury” mógł być tylko jeden - Dzień Sportu pełen większych i mniejszych sukcesów!
Swoją cegiełkę dołożyli też rodzice - Rada Rodziców ufundowała medale i puchary dla tych, którzy osiągnęli największe sukcesy oraz lody, które schłodziły gorące emocje i rozgrzane czoła.
2 czerwca 2025r. w Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze obradował XI Lubuski Sejmik Dziecięcy.
Już naszą szkolną tradycją stał się udział przedstawicieli naszej szkoły w jego obradach.
W tym roku nasza szkoła była reprezentowana przez uczniów klasy VI; Liwię Wykocką oraz Miłosza Bachmatiuka.
Tegoroczne obrady przebiegały pod hasłem "Dumni z Lubuskiego". Uczestników obrad wspierali przedstawiciele władz samorządu Województwa Lubuskiego na czele z Anną Synowiec Przewodniczącą Sejmiku Województwa Lubuskiego.
Jak zawsze obrady odbywały się w miłej, przyjaznej atmosferze, uczestnicy obrad przybliżyli walory turystyczne i historyczne warte odwiedzenia, poznania i szerszego propagowania.
Na koniec obrad tradycyjnie wspólne zdjęcie i wypuszczenie kolorowych balonów. Cała społeczność naszej szkoły jest dumna z faktu, że nasi przedstawiciele już kolejny raz brali udział w obradach sejmiku i jednocześnie poznają tajniki pracy Sejmiku Województwa Lubuskiego.
Dziś uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Lubuskich Mistrzostwach Szkół w Rummikub Dla jednych był to początek przygody z tą grą, dla innych kontynuacja wcześniejszych działań.
Nasz uczeń klasy piątej, Kacper Fedro zajął zaszczytne I miejsce wśród ponad 70 uczestników turnieju.
Jesteśmy mega dumni z jego sukcesu!
Gratulujemy Kacprowi oraz jego rodzicom i życzymy mu dalszych sukcesów. Już niedługo będzie miał okazję zmierzyć się z innymi graczami Rummikub, tym razem na szczeblu ogólnopolskim w Gnieźnie.
Brawo Kacper!
W ramach pilotażowego programu AKADEMIA BEZPIECZNEGO MALUCHA-LUBUSKI ŻYWIOŁEK W AKCJI, klasa 1 spotkała się dzisiaj ze Strażakami Państwowej Straży Pożarnej ze Szprotawy. Odwiedziło nas 7 strażaków, którzy przyjechali dwoma samochodami pożarniczymi.
W trakcie spotkania uczniowie klasy 1 dowiedzieli się w jakim stroju strażacy idą na akcję i jaki zabierają ze sobą sprzęt. Uczniowie uczyli się jak reanimować osobę poszkodowaną, która nie oddycha i jak dzwonić na numer 112. Potem dzieci mogły zobaczyć jaki sprzęt znajduje się w samochodach i jak wygląda kabina samochodu pożarniczego.
Uczniowie uczyli się również jak rozwijać i zwijać węże i jak gasić ogień wodą.
Dzieci były bardzo zainteresowane wizytą strażaków, bo zadały naszym gościom wiele pytań. To było bardzo ciekawe i pouczające spotkanie.
20.05.2025 r. naszą szkołę odwiedziła pani Monika Rogalińska - trenerka Rummikub, która zapoznała uczniów klasy VII z zasadami gry oraz zaprosiła do wzięcia udziału w Lubuskich Mistrzostwach Szkół Rummikub, które odbędą się 30 maja 2025 r. o godz. 10:30 w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Szprotawie.
Rummikub to świetny sposób na rozwijanie umiejętności matematycznych, logicznego myślenia i koncentracji. Początki gry sięgają ponad 70 lat wstecz. Wszystko zaczęło się od genialnego pomysłu, który zrodził się w głowie pana Hertzano. Mężczyzna wymyślił, aby zastąpić tradycyjne karty używane w popularnej grze, kolorowymi płytkami. Gra w krótkim czasie stała się wielkim hitem.