Menu

język polski matematyka język angielski język niemiecki biologia historia geografia technika plastyka informatyka muzyka religia wychowanie fizyczne godzina wychowawcza zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze zajęcia korekcyjno-kompensacyjne zajęcia rozwijające

kl. V b

wychowanie fizyczne


22.05.2020r.

Dzień dobry wszystkim!

Dzisiejsza propozycja zajęć poświęcona jest piłce siatkowej. W ubiegłym tygodniu mieliście ćwiczenia oswajające i zabawy z piłką oraz przepisy inne niż zwykle.

Dziś 

Temat: Kształcenie zdalne – Nauka i doskonalenie odbić sposobem oburącz górnym.

Cel: poznasz ułożenie dłoni na piłce i ćwiczenia, które ułatwią prawidłowe odbicie.

Przygotuj sobie bezpieczne miejsce do ćwiczeń, odpowiednio przewietrzone i wygodny strój. Film przedstawia ćwiczenia siatkarskie doskonalące naukę odbić sposobem górnym. Ćwiczenia w pozycji stojącej, w siadzie i leżeniu z wykorzystaniem piłki lub balonu.

 

https://www.youtube.com/watch?v=sQMwrVVDz6c


15.05.2020r.

Witajcie Drodzy Uczniowie!

Temat: Kształcenie zdalne – Nauka i doskonalenie przekazywania pałeczki w biegu sztafetowym.

Cel: poznasz sposoby i technikę przekazywania pałeczki sztafetowej

Dzisiaj kolejne zajęcia z zakresu lekkoatletyki. Film zawiera omówienie techniki przekazania pałeczki sztafetowej oraz metodyczne ćwiczenia doskonalące.

Przygotuj bezpieczne miejsce do ćwiczeń odpowiednio przewietrzone, wygodny strój i krzesło oraz butelkę niegazowanej wody.

Rozgrzewka do ćwiczeń jest zawarta w części wstępnej filmu.

Do dzieła!

https://ewf.h1.pl/student/?token=daY1CiiSJ9603OSCRNlBvuhijWRpV8u6NA3IM83KaJs12VMeL9


24.04.2020r.

Kształcenie zdalne – Test sprawności fizycznej – ocena.

Czas na pierwsze oceny z wychowania fizycznego. Zadania, które będą oceniane są znane . Oceniane (obowiązkowo) będą tylko trzy sprawności: szybkość, skoczność i gibkość. Na wykonanie testu i przesłanie wyników na e-dziennik librus będziecie mieć cały tydzień – do 29.04.2020r. Jeśli dochowacie terminu możecie liczyć na + za aktywność.

Jak wykonać zadanie? Przygotuj najpierw bezpieczne miejsce oraz stoper lub zegarek. Pierwsza sprawność – szybkość. Biegnij w miejscu przez 10s. wysoko unosząc kolana i klaszcząc pod unoszoną nogą. Policz liczbę klaśnięć.

Druga sprawność to skoczność. Skocz w dal (obunóż) z miejsca, rezultat zmierz stopami, zaokrąglając wynik: mniej niż pół stopy - w dół, więcej – w górę.

Trzecia sprawność – gibkość. Stań na baczność, nie zginając nóg w kolanach, wykonaj powolny skłon w przód. Opisz wynik: chwyt oburącz za kolana, chwyt oburącz za kostki, dotknięcie palcami obu rąk palców stóp, dotknięcie palcami obu rąk podłoża, dotknięcie podłoża obiema dłońmi, dotknięcie głową kolan.

Do przesłania testu wykorzystaj poniższy schemat:

Test sprawności fizycznej – imię i nazwisko, klasa

1.      Szybkość: ………..(np. 5 klaśnięć)

2.      Skoczność:……….(np. 6 stóp)

3.      Gibkość:……………(np. chwyt oburącz za kostki)

Czekam na Wasze wyniki. Powodzenia!


17.04.2020r.

Ćwiczenia na ramiona w domu

Aby ćwiczenia na ramiona przyniosły jakiś skutek, należy powtarzać je przynajmniej 2-3 razy w tygodniu. Z pewnością do zmobilizowania się przyda się jakaś muzyka do ćwiczeń i można rozpoczynać. Od czego zacząć? Oto kilka prostych i skutecznych ćwiczeń na ramiona w domu. 

Podciąganie na drążku

Zainwestowanie w drążek, na którym można się podciągać, to świetny pomysł. Tego typu ćwiczenie pomoże nie tylko na triceps. Dłonie ułóż węziej niż rozstaw barków, powoli podciągaj się około 10 razy. 

Pompki

To kolejne ćwiczenie, które pomoże nie tylko na ramiona, ale także na brzuch czy uda. Oprzyj się na kolanach, łokcie trzymaj blisko talii. Powoli zbliż się do ziemi, jednak nie opieraj się na niej. Ćwiczenie powtórz na początek około 10-15 razy.

Unoszenie ramion na boki

Do tego ćwiczenia przydają ci się na przykład dwie butelki wody, choć można je również wykonywać bez obciążenia. Stań prosto w lekkim rozkroku, delikatnie się schyl i zegnij kolana, ręce wyprostuj wzdłuż ud. Unieś ramiona na boki, tak aby znalazły się w pozycji poziomej do podłoża, chwilę przytrzymaj i wróć do pozycji wyjściowej. Całość powtórz 10-15 razy.  

Na koniec proszę samodzielnie zrobić pomiar tętna !!!!!!!!!


03.04.2020r.

Dzisiaj trzy proste ćwiczenia do wykonania „po przebudzeniu” ;)

1. Wymachy nóg

Wymachy nóg w tył wzmacniają wszystkie mięśnie kończyn dolnych. Te bardzo proste ćwiczenia są też skutecznym sposobem na wyrzeźbienie mięśni pośladków!

Jak wykonać ćwiczenie?

  • Stań prosto. Wyciągnij ramiona i zrób wymach nogą w tył.
  • Powtórz ćwiczenie z drugą nogą.
  • Utrzymując równy rytm, zrób po 15 powtórek na każdą stronę.

2. Wyskoki w tył

Wyskoki w tył angażują całe ciało, a mimo to są bardzo proste do wykonania w domu. Nie potrzebujesz wcale specjalistycznego sprzętu by zapewnić sobie kompleksowy plan ćwiczeń!

Jak wykonać ćwiczenie?

  • Na początek przykucnij na podłodze i podeprzyj się dłońmi z przodu.
  • Wyskocz do tyłu prostując nogi. Następnie wróć do pozycji wyjściowej.
  • W kolejnym kroku wyskocz pionowo w górę, wznosząc ręce nad głowę. Wróć do pozycji wyjściowej.
  • Następnie znów wyskocz w tył, a później w górę.
  • Powtórz całe ćwiczenie 15 razy, robiąc pomiędzy powtórkami przerwy długości 15-30 sekund.

3. Ćwiczenia ramion

Bicepsy, jak mało które inne mięśnie, wpływają na nasz wygląd. Ćwiczenie kształtujące tę grupę mięśni wykonasz z łatwością w domu, wykorzystując domowe przyrządy.

Jak wykonać ćwiczenie?

  • Stań w pozycji wyprostowanej z ramionami opuszczonymi swobodnie po bokach.
  • Weź w każdą rękę butelkę wody.
  • Podnieś ramiona.
  • Powtórz ćwiczenie 30 razy w trzech zestawach na każdą ze stron. Możesz podnosić oba ramiona jednocześnie lub zmieniać strony.

Powodzenia!!!


Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Przecławiu
    Przecław 83
    67-312 Niegosławice
  • Sekretariat
    68 378 11 96

    Dyrektor Szkoły
    Halina Tylka
    68 378 21 97
    531 703 730

Galeria zdjęć