W naszej szkole Europejski Program „Program dla Szkół” został wdrożony już w roku szkolnym 2014/2015 i jest kontynuowany.

Główne cele programu:

• trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie,
  •  propagowanie zdrowego stylu życia poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym realizowane w szkołach.

W programie mogą uczestniczyć dzieci uczęszczające do klas I – V szkół podstawowych.

Dzieciom udostępniane są następujące produkty:

►produkty mleczne (mleko, kefir, serek naturalny, jogurt naturalny),

►świeże owoce (jabłka, gruszki, truskawki),

►świeże warzywa (marchew, papryka, rzodkiewki),

►soki owocowe, warzywne oraz owocowo – warzywne.

Każde dziecko uczestniczące w programie otrzymuje każdorazowo porcję składającą się z jednego produktu owocowego,jednego produktu warzywnego oraz jednego produktu mlecznego.

Jak informuje Agencja Rozwoju Rolnictwa, nowy program dla szkół „ma na celu skutecznie promować wśród uczniów zdrową dietę bogatą w owoce i warzywa oraz mleko, korzystając z najlepszych doświadczeń zebranych podczas dotychczasowej realizacji programu Owoce i warzywa w szkole oraz Mleko w szkole”. W ramach nowego programu dzieci otrzymują w szkole owoce i warzywa oraz produkty mleczne, a także uczestniczą w działaniach edukacyjnych mających poprawić wiedzę uczniów na temat rolnictwa, pochodzenia żywności, zdrowych nawyków żywieniowych itp.