ZHP

DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ.

W związku ze zbliżającym się dniem 22 lutego, który jest Dniem Myśli Braterskiej, w piątek 19.02.2021r. odbyło się spotkanie gromady zuchowej i drużyny harcerskiej. Spotkanie było zorganizowane we współpracy z Nadleśnictwem w Szprotawie i Kołami Łowieckimi  „Darz Bór - Przemków” i „ Daniel - Szprotawa”.

Zuchy i harcerze podczas spotkania w  lesie poszerzały wiedzę z zakresu przyrodoznawstwa i terenoznawstwa. Pan leśniczy z Nadleśnictwa w Szprotawie przeprowadził dzieci przez las i zapoznał dzieci  z drzewostanem, kształtował orientację w terenie, i mówił jak rozpoznawać tropy. Dzięki myśliwym z kół łowieckich, dzieci  dokarmiały zwierzęta sianem, kukurydzą i zbożem.

Myśliwi pokazali dzieciom trasę przejścia jeleni i zrzuty poroża. Na zakończenie spotkania odbyło się ognisko, podczas którego zuchy i harcerze poznali historię powstania skautingu na świecie i w Polsce, dowiedzieli się skąd wziął się zwyczaj obchodzenia Dnia Myśli Braterskiej.

Pracownicy Nadleśnictwa sprawili dzieciom niespodziankę wręczając każdemu drobne upominki, dzięki którym mogą rozwijać swoją wiedzę i umiejętności przyrodnicze. Pomimo roztopów i ubłoconych tras, zarówno u  zuchów i harcerzy uśmiech nie schodził z twarzy.