zajęcia korekcyjno-kompensacyjne

zadania obowiązkowe dla uczniów uczestniczących w tych zajęciach
19.05.2020r.
O pisowni wyrazów z RZ niewymiennym porozmawiamy w czasie lekcji online. Do zobaczenia!

12.05.2020r.

Witajcie! Dziś niełatwe zadanie, które wymaga i koncentracji, i spostrzegawczości- narysujcie lustrzane odbicie co najmniej jednej z przedstawionych figur (oczywiście możecie wszystkie :-)). Macie tu dowolność- względem osi poziomej lub pionowej (to inaczej niż w poleceniu!) Bawcie się dobrze!

05.05.2020r.

Zabierz mnie na spacer po swoim mieszkaniu! Jak? Spacerując po nim, znajdź co najmniej 10 przedmiotów, których nazwy zawierają trudność ortograficzną. Napisz te nazwy na kartce i umieść na tych przedmiotach. Jeśli masz wątpliwości "ortograficzne"- skorzystaj ze słownika. Jeśli rodzic się na to zgodzi, zrób zdjęcia telefonem- pokażesz mi je po powrocie do szkoły! Baw się dobrze!

30.04.2020r.

Jednym ze sposobów zapamiętywania pisowni wyrazów z trudnościami ortograficznymi jest wymyślanie śmiesznych zdań. Przykłady znajdziesz  na załączonej ilustracji. Spróbuj zapamiętać jak najwięcej zdań. Następnie zapisz je na kartce i sprawdź, czy zapamiętałeś również właściwą pisownię. Możesz tez wydrukować te puzzle na sztywnej kartce i bawić się nimi. Będzie ich więcej, więc możesz poszerzać z tygodnia na tydzień swoją "kolekcję", przez co zabawa będzie ciekawsza.

28.04.2020r.

21.04.2020r.

Dziś utrwalimy kierunki: prawy/ lewy/ przód/ tył. Pobaw się z domownikiem w znaną Ci zabawę- zawiąż sobie oczy, a domownik niech prowadzi Cię do określonego celu, stosując komendy np. "dwa kroki w prawo". koniecznie zamieńcie się rolami. Bawcie się dobrze!

31.03.2020r.
Korzystając ze słownika ortograficznego, uzupełnij tekst literami ó lub u. Całość przepisz na ostatniej stronie zeszytu z j.polskiego
Był wiecz_r. Wok_ł panował mrok. Nagle z kier_nku p_łnocnego nadleciał kosmiczny pojazd. Krążył w k_łko nad podw_rkiem, aż w końc_ wylądował przy starej st_dni. Wysiadły z niego ufol_dki. Jeden był ch_dy i r_żowy, dr_gi gr_by i ż_łty. W_jek J_rek _cieszył się na ich widok i wybiegł z dom_ . Ciot_nia Ursz_la z wrażenia up_ściła p_sty p_łmisek.