zajęcia rozwijające

zadania obowiązkowe dla uczniów uczestniczących w tych zajęciach

19.05.2020r.

Moi Drodzy! W maju i czerwcu obchodzimy rodzinne święta- 15 maja Dzień Rodziny, 26 maja- Dzień Matki, 1 czerwca- Dzień Dziecka, 23 czerwca- Dzień Ojca. Wykonajcie plakat, który będzie promował Rodzinę,  a Waszym rówieśnikom  przypomni te ważne daty. Z niecierpliwością czekam na efekty Waszej pracy :-)

28.04.2020r.

Spróbuj wymyślić legendę dotyczącą powstania dowolnej polskiej rzeki. Nie pisz całej legendy- wystarczy, że ułożysz plan wydarzeń. Wymyśl też tytuł.Zanim do tego przystąpisz, przypomnij sobie, czym jest legenda i jakie ma cechy gatunkowe.

21.04.2020r.
Dziś zabawa z gazetami :-) Powycinaj z gazet wyrazy/części wyrazów, które po sklejeniu na kartce dadzą zdanie składające się z następujących części mowy:
przyimek+przymiotnik+ rzeczownik+ czasownik+ przysłówek + przymiotnik+ rzeczownik

07.04.2020r.

Witajcie!

Pamiętacie jak robiliśmy karcianą grę PIOTRUŚ? Wykonaj taką ze znanych Ci części mowy- np. jedna karta z napisem CZASOWNIK, druga ze słowem KOCHAĆ- razem stworzą parę :-) koniecznie przynieś do szkoły, gdy się spotkamy- pogramy wspólnie :-)

31.03.2020r.

Wyobraź sobie, ze jesteś Zeusem- władcą Olimpu. Napisz list do ojca, w którym opiszesz, co myślisz o jego zachowaniu wobec swoich dzieci. Pamiętaj o zastosowaniu odpowiedniego języka.