kl. IV

godzina wychowawcza

08.06.2020r.

W tym tygodniu proszę o dokonanie samooceny zachowania za drugi semestr. Proszę wziąć pod uwagę swój stosunek do obowiązków szkolnych i nauki zdalnej. Proszę o napisanie w wiadomości na librusie jaką ocenę zachowania sobie proponujecie :) Pozdrawiam

01.06.2020r.

Dzień Dziecka - pomysł na eksperyment

MALOWANIE NA MLEKU
Potrzebować będziemy :
* talerz
* mleko
* farby lub barwnik spożywczy
* patyczek do uszu , wykałaczka
* płyn do mycia naczyń

Do talerza wlewamy trochę mleka, następnie rozrobiony wcześniej barwnik lub rozwodnioną farbę. Najlepszy efekt otrzymamy powoli wlewając różne kolory, można użyć do tego zakraplacza. Wykałaczką możemy delikatnie rysować i łączyć kolory.Dla lepszego efektu, możemy zamoczyć patyczek w płynie do mycia naczyń i delikatnie dotykać powstałego malowidła. Farby tworzą niesamowite malowidła i sprawiają wrażenie ruchomych obrazów.

Jak to działa?
Farby czy barwniki spożywcze mają mniejszą gęstość niż mleko, więc pozostają zawieszone pomiędzy molekułami tłuszczu. Płyn do mycia naczyń rozbija molekuły tłuszczu i pozwala barwnikom rozprzestrzenić się w mleku.

Zabawa do czystych nie należy, ale jak wiadomo, dzieci takie lubią najbardziej.

Zresztą rodzice, też będą mieli frajdę uczestnicząc w tym eksperymencie.

Pochwalcie się jakie Wam wyszły malowidła.

25.05.2020r.
Moi Drodzy!
W tym tygodniu obchodzimy szczególny dzień :) DZIEŃ MAMY. Bez względu na to ile mamy lat, każdy z nas właśnie wtedy, czyli 26 maja myśli o swojej mamie. Ze względu na obecną sytuację proponuję Wam wykonanie prezentu dla swoich ukochanych mam z produktów, które powinniście znaleźć w swoich domach, bez dodatkowych nakładów finansowych. Rodziców czytających tą wiadomość proszę o umożliwienie wykonanie tego zadania swoich dzieciom :)
No to zaczynamy!
Na początek przygotujcie sól kuchenną, morską czy himalajską drobno lub gruboziarnistą (w zależności od upodobań), w ilości pół kilograma. Możecie do niej dodać na przykład brokat lub suszone kwiaty dla wzmocnienia wrażeń estetycznych. W osobnej misce zmieszajcie łyżeczkę oliwki dziecięcej, kieliszek mydła w płynie, ulubiony olejek eteryczny i odrobinę barwnika w płynie. Połączcie z solą i wysypcie na papier do pieczenia. Teraz pozostaje poczekać, aż sól wyschnie (ok. doby) i możecie wskakiwać do wanny lub pakować ją na prezent! Prawda, że proste?

Po co stosować sól do kąpieli? Poza oczywistym relaksem i aromaterapią, zyskacie wspaniały peeling i oczyszczanie, a dodatkowo minerały zawarte w chociażby soli kuchennej, wzmocnią Waszą skórę. Udało mi się Was zachęcić?
Wróćmy do soli! Sól nadaje się do pielęgnacji, ale również nie możemy zapominać, że jest niezbędna dla naszego organizmu. Dlatego pytanie solić czy nie solić, wraca do naukowców niczym znane co jest lepsze masło czy margaryna. Pamiętajcie, że zarówno nadmiar jak i niedobór sodu niekorzystnie wpłynie na nasze zdrowie. Zatem spożywajmy ją, ale z umiarem, za to kąpmy się bez umiaru A jeśli szukacie zdrowej soli bez szkodliwych dodatków, sięgnijcie po himalajską, która ma szereg zastosowań zarówno w kuchni, jak i w łazience.
Na koniec podpowiem Wam, że przygotowując sól do kąpieli na prezent, możecie wykorzystać kilka barwników i połączyć ją w słoiku w postaci wielobarwnych warstw. Efekt zachwycenia w oczach obdarowanej osoby gwarantowany! Czekam również na Wasze fotki, z chęcią podejrzę ciekawe pomysły na zapakowanie domowej soli do kąpieli!

18.05.2020r.

TEMAT: 19 MAJA 2020 R. - DZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW

Zrób piękny, dobry uczynek w środku maja - jednego z najpiękniejszych miesięcy w Polsce! Pomyśl z życzliwością o drugim człowieku, zwierzęciu czy otaczającej Cię przyrodzie i zrób to, co będzie dla nich gestem zrozumienia i przyjaźni. Co roku 19 dzień maja jest świętem społecznych, bezinteresownych działań. Zrób zdjęcie lub opisz swój dobry uczynek :) i przeslij na messenger lub grono-zdalne@wp.pl.

11.05.2020r.

Tematem dzisiejszej lekcji jest: Jak radzimy sobie z nauką podczas izolacji?

30.03.2020r.

Drodzy uczniowie!

Chciałabym abyśmy wzięli udział w akcji kartka dla medyka i w ramach godziny wychowawczej stworzyli w swoich domach kartki z życzeniami i podziękowaniami dla naszej służby zdrowia, która tak bardzo pomaga nam w tym trudnym czasie ryzykując swoje zdrowie i życie. Prosiłabym w miarę możliwości o przesłanie zdjęć wykonanych prac.