kl. IV

zajęcia korekcyjno-kompensacyjne

zadania obowiązkowe dla uczniów uczestniczących w tych zajęciach

27.05.2020r.
Witajcie, Moi Drodzy! Dziś trenujemy spostrzegawczość. Przyjrzyj się poniższym ilustracjom i zaznacz jak największą liczbę szczegółów, którymi się różnią. Powodzenia!

20.05.2020r.
Witajcie! Poznaliście już zasady pisowni wyrazów z RZ. Czas na wyrazy z RZ niewymiennym. Uzupełnij wyrazy. Porozcinaj karty i baw się nimi z innymi. Propozycje zabaw:
1. Wybierz 5 kart. Pokaż je osobie, z którą grasz,a następnie jedną schowaj. Gracz niech zgadnie, która zniknęła.
2.Wybierz 5 kart i zapisz pierwsze litery wyrazów przedstawionych na rysunkach. Ułóż zdanie, w którym kolejne wyrazy zaczynają się na litery, które zapisałeś- im śmieszniejsze zdania, tym lepiej!

06.05.2020r.

Podczas wczorajszych zajęć on-line poznaliśmy wierszyk, który ułatwi wam zapamiętanie pisowni wyrazów z "RZ" po spółgłoskach. Jestem ciekawa, czy go pamiętacie :-) Przypomnijcie sobie po jakich spółgłoskach piszemy RZ, a następnie spróbujcie wymyślić jak najwięcej wyrazów z zastosowaniem tej metody- robiliście to w czasie zajęć i naprawdę nieźle wam szło! Powodzenia!

29.04.2020r.

Jednym ze sposobów zapamiętywania pisowni wyrazów z trudnościami ortograficznymi jest wymyślanie śmiesznych zdań. Przykłady znajdziesz  na załączonej ilustracji. Spróbuj zapamiętać jak najwięcej zdań. Następnie zapisz je na kartce i sprawdź, czy zapamiętałeś również właściwą pisownię. Możesz tez wydrukować te puzzle na sztywnej kartce i bawić się nimi. Będzie ich więcej, więc możesz poszerzać z tygodnia na tydzień swoją "kolekcję", przez co zabawa będzie ciekawsza.

karta pracy do pobrania

22.04.2020r.

Witajcie! Pograjcie dziś z rodziną w CHIŃCZYKA. Rzucajcie dwoma kostkami, a przy każdym rzucie poćwiczcie tabliczkę mnożenia, mnożąc wskazaną liczbę oczek na kostce przez siebie. Bawcie się dobrze! (Oczywiście, może to być inna gra, ale dwie kostki :-))

15.04.2020r.

Zabierz mnie na spacer po swoim mieszkaniu! Jak? Spacerując po nim, znajdź co najmniej 10 przedmiotów, których nazwy zawierają trudność ortograficzną. Napisz te nazwy na kartce i umieść na tych przedmiotach. Jeśli masz wątpliwości "ortograficzne"- skorzystaj ze słownika. Jeśli rodzic się na to zgodzi, zrób zdjęcia telefonem- pokażesz mi je po powrocie do szkoły! Baw się dobrze!

08.04.2020r.

Wykonaj załączoną kartę pracy- doskonalimy pracę Twojej rączki :-) Jeśli nie masz możliwości wydrukowania karty pracy, wytnij kształt pisanki z kartki, a następnie ozdób ją w dowolny sposób, ale różnymi technikami: wydzierankami, wyklejankami, malunkami, rysunkami itp. Powodzenia!

karta pracy do pobrania

01.04.2020r.

Pamiętasz naszą zabawę, która polegała na tym, aby za pomocą instrukcji (np.2 kroki w prawo) poprowadzić osobę, która ma zamknięte oczy, do celu? Pobaw się w ten sposób z wybranym członkiem swojej rodziny. Koniecznie zamieńcie się miejscami i ....bawcie się dobrze!