kl. IV

historia

05.06.2020r.

Temat: Pilecki i Inka ,, żołnierze niezłomni” .

Poznacie losy bohaterów walczących z komunistyczna władzą. Temat znajduje się na str.132 i proszę go zapisać z punktami w zeszycie.

to jest link do tej lekcji, proszę ten film dokładnie obejrzeć, dzięki czemu więcej zapamiętacie, oczywiście każdy musi tez przeczytać cały temat, dokładnie zapoznać się proszę z informacjami ze str. 135/TO JUŻ WIEM/

Na spotkaniu online poruszymy ten temat.

Zadanie do wykonania dla wszystkich

Ćw.2 str.135

Zadanie odeślą uczniowie, którzy otrzymają wiadomość o konieczności jego odesłania na

29.05.2020r.

Temat: Zośka, Alek i Rudy – bohaterscy harcerze.

Temat lekcji znajduje się na str.126, proszę go zapisać w zeszytach i punkty do tematu.

Zagadnienie zostanie omówione na lekcji online, proszę wszystkich o przeczytanie tematu zarówno obecnych na lekcji online i nieobecnych.

KONIECZNIE ZOBACZYĆ!

Zadanie do wykonania:

Ćw. 1 str.129 /obowiązkowe/

Ćw. 2 str.129/ dowolne/

Ćw.3 str.129/dowolne/

Zadania odsyłają tylko uczniowie, którzy dostaną informację o jego odesłaniu, tradycyjnie odsyłacie na

15.05.2020r.

Temat: Eugeniusz Kwiatkowski i budowa Gdyni.

Temat na str.122 oraz punkty do zapisania w zeszycie.

Poznacie postać wybitnego inżyniera i jego najważniejsze dokonanie.

1. Żołnierz i naukowiec- przeczytać informację w podręczniku na str.122 i zapisać jako notatkę pkt.1 str.125/ TO JUŻ WIEM/.
  2. Polskie okno na świat – str.123, zapisać w zeszytach pakt. 3 i 4 str.125/TO JUŻ WIEM/.

Proszę zapoznać się dokładnie z całym podsumowaniem tematu na str.125  oraz z rozwojem Gdyni str.123/ramka/ i rozwojem przemysłowym Polski str.124/ WARTO  WIEDZIEĆ/.

Zadanie do wykonania dla wszystkich.

Na str. 124 znajduje się mapka, z którą proszę się dokładnie zapoznać i na tej podstawie wykonać ćw. 1 str.124 / ćwiczenie to odnosi się do mapki/.

Zadanie wykonujecie wszyscy. Poinformuję uczniów, którzy odeślą mi wykonane zadanie na

08.05.2020r.

Temat lekcji: Walka o granice odrodzonej Polski.

Tematu lekcji proszę nie zapisywać w zeszycie bo już jest zapisany. Dzisiaj pracujemy z infografika, która znajduje się na str. 114,115. Bardzo proszę się z nią zapoznać, dokładnie przeczytać opisy zamieszczone pod zdjęciami 1,2,3,4. Wszystko jest dokładnie i jasno opisane w przystępnej formie.

Zadanie do wykonania dla wszystkich uczniów klasy.

Ćw.1 str.115

Dla osób zainteresowanych ćw. 2 str.115/ zadanie dowolne/

Zadanie wykonujemy w zeszycie i odsyłamy zdjęcie na adres

zdzichur@o2.pl

Uwaga! Proszę zawsze napisać od kogo jest to zadanie.

Pozdrawiam serdecznie.

24.04.2020r.

Temat lekcji: Józef Piłsudski i niepodległa Polska.

Na tej lekcji poznacie bardzo ważne wydarzenia z naszej historii. O kilku lat bierzecie udział w uroczystościach z okazji odzyskania niepodległości, które zawsze odbywają się w listopadzie. Na tej lekcji dowiecie się dlaczego tak zawsze jest każdego roku.

W zeszycie zapisujemy temat lekcji i punkty do tematu/ str.112.

1. Początki walki.

2. Piłsudski podczas I wojny światowej.

3. Polska odzyskuje niepodległość.

Przebieg zajęć:

- po zapisaniu punktów proszę przeczytać cały temat str.112-113

- następnie wracamy do pkt.. 2  czytamy go ponownie i zwracamy uwagę na wydarzenia

I wojna światowa

Legiony Polskie

- przepisujemy do zeszytu pierwsze dwa pkt. ze strony 117 / TO JUŻ WIEM/

- następnie przechodzimy do  str. 113 i ponownie czytamy zamieszczony tam tekst zwracając uwagę na datę 11 listopada 1918 roku i rolę Józefa Piłsudskiego w tych wydarzeniach

- przepisujemy do zeszytu pkt.3 i 4 str.117 /TO  JUŻ WIEM/

Zadanie do wykonania i odesłania.

Cw.1 str.117

Cw.2 str.117

JEDNO Z ZADAŃ DO WYKONANIA OBOWIĄZKOWO, OSOBY CHETNE MOGĄ WYKONAC OBYDWA ZADANIA

Odsyłamy zdjęcie z zeszytu z rozwiązanymi zadaniami /tydzień czasu na odesłanie/

17.04.2020r.

Temat lekcji. Wojny i upadek Rzeczypospolitej – utrwalenie wiadomości .

Tym tematem powtarzamy cały III rozdział, który w znacznej części wykonywaliście sami w oparciu o podręcznik.

Należy dokładnie przeczytać raz jeszcze tematy z tego rozdziału, szczególnie zwracamy uwagę na krótkie podsumowania pod tematami TO JUŻ WIEM. Na stronie 110 znajdują  się ćwiczenia, które SA podsumowaniem powtarzanego rozdziału. Jest tam 7 ćwiczeń do wykonania.

Każdy w uczniów klasy wykona od 2  do 3  ćwiczeń dowolnie przez siebie wybranych.

Ćwiczenia wykonujemy w zeszycie zapisując numer ćwiczenia i stronę, na której się ono znajduje, treści ćwiczenia nie zapisujemy , zapisujemy tylko rozwiązanie.

Po wykonaniu ćwiczenia proszę zrobić zdjęcie z zeszytu telefonem i wysłać na adres

zdzichur@o2.pl

tydzień czasu na wykonanie zadania, przy wysyłanej wiadomości proszę zapisać imię nazwisko oraz klasę

03.04.2020r.

Temat: Maria Skłodowska-Curie – polska noblista.

Temat jest w podręczniku na stronie 104. zapisujemy temat i punkty w zeszycie. Temat czytamy a po jego przeczytaniu czytamy też podsumowanie tematu ze strony 107.

Na stronie 106 są inni nasi nobliści i zachęcam do zapoznania się z nimi również.

Ten temat to tylko proszę przeczytać / nawet dwa razy/.

Dla chętnych uczniów zadanie do wykonania to ćw.2 strona 107 .