kl. IV

plastyka

11.05.2020r.

Temat :Paleta barw-Wyspa Rinpopo.

Kochani artyści z klasy IV, przed Wami kolejne ciekawe zadanie. Wykonywaliście już przepiękne rzeźby, rysunki, ozdoby. Dzisiaj  odkryjecie coś nowego. Aby wykonać zadanie musicie przeczytać umieszczony niżej tekst i ……..DO DZIEŁA !!!!

Na środku oceanu podczas sztormu, wyłania się z wody wyspa, o nazwie Rinpopo. Nikt z ludzi nigdy tam nie był. Mieszkańcy tej magicznej wyspy od jakiegoś czasu zmienili zwyczaje. Teraz, zamiast chodzić na spacer z pieskami, wyprowadzają zwierzmiłki. Te przemiłe stworzenia, nieznane  nikomu są  wesołe i bardzo duże. Prawdopodobnie mają  różne kolory. Niestety, nigdy nikomu nie udało się ich sfotografować.”

Puść wodze fantazji i spróbuj narysować kilku mieszkańców wyspy Rinpopo spacerujących ze swoimi zwierzmiłkami. Może dzięki Tobie dowiemy się jak one wyglądają.

Czas na oddanie pracy-2 tygodnie( 25. 05), jeżeli trzeba będzie do przedłużymy czas oddania prac. W razie problemów piszcie. Przypominam również o oddawaniu zaległych prac.

04.05.2020r.

Temat. Kolaż.

Drodzy uczniowie.

Przypominam, że do końca tego tygodnia powinniście oddać prace na temat,, Świat zadymiony, ma same złe strony".

Wyślijcie  prace, na nowego emaila, którego podałam w ubiegłym tygodniu.   beata_soppart@onet.pl

Po wysłaniu mi zdjęcia proszę nie wyrzucać prac, bo po powrocie do szkoły zrobimy wystawę. W razie pytań piszcie do mnie.

PYTANIE DO RODZICÓW -  CZY WYRAŻACIE PAŃSTWO ZGODĘ NA UMIESZCZENIE PRACY WASZEGO DZIECKA NA STRONIE SZKOŁY?

Uczniom, którzy nie oddali zaległych prac przypominam- jeszcze tydzień na oddanie ich!!!

20.04.2020r.

Temat. Kolaż.

Drodzy uczniowie. Przed Wami kolejne ciekawe zadanie plastyczne, szkoda tylko, że nie możemy zrobić tego razem.

Poznamy technikę artystyczną jaką jest kolaż. Kolaż –to technika artystyczna polegająca na formowaniu kompozycji z różnych materiałów i tworzyw( papier, materiał, karton, wycinki z gazet, fotografie lub ich fragmenty). Mogą  one być naklejane na płótno lub papier i łączone ze sobą. Słowo „kolaż” pochodzi od francuskiego czasownika coller.

Możecie zobaczyć przykłady takich prac w Internecie. Wystarczy, że wpiszecie w Google ( kolaż).Tam jest dużo ciekawych pomysłów.

Prosiłabym, żebyście zrobili pracę na formacie A3(czyli kartka z dużego bloku). Macie na to dwa tygodnie(czyli do 4 maja) , jeśli trzeba będzie to przedłużymy czas oddania pracy.

Temat pracy- Świat zadymiony, ma same złe strony.

Wyślijcie tak jak poprzednie prace, na emaila   bea94@onet.pl

PYTANIE DO RODZICÓW -  CZY WYRAŻACIE PAŃSTWO ZGODĘ NA UMIESZCZENIE PRACY WASZEGO DZIECKA NA STRONIE SZKOŁY?

06.04.2020r.

Drodzy uczniowie
Macie super zadanie z plastyki. Czas oddania zadania - PO ŚWIĘTACH
Myślę, że co roku robicie sami lub z rodzicami dekoracje świąteczne. Zróbcie zdjęcie Waszej pracy i wyślijcie na mojego e-maila bea94@onet.pl. Może to być stroik, pisanka, ozdoba na okno, bukiecik, kompozycja z kwiatów, po prostu to, co zrobicie razem. Mam nadzieję, że miło spędzicie czas przy wspólnej pracy. Będzie za to ocena. Powodzenia.
Czekam na laurkę o koronawirusie ( Te osoby, które nie oddały)

30.03.2020r.

Moi kochani uczniowie kl.IV. Nie zadaję z plastyki nic nowego, ponieważ wiem, że pracujecie nad laurką. Życzę ciekawych pomysłów i miłej pracy.