Moi Drodzy! Tylko Wy wiecie z iloma trudnościami musieliście się mierzyć w mijającym roku szkolnym, ile ograniczeń pokonać, ile razy dawać z siebie wszystko. Jestem z Was bardzo dumna! Nieważne, czy wszystko się udało, czy też mogło być lepiej- ważne, że byliście, chcieliście, staraliście się. Teraz przed Wami ostatnie zadanie- zaplanujcie swój wypoczynek! Odpocznijcie, zrelaksujcie się, naładujcie akumulatory...i pamiętajcie, że od września będą czekać na Was kolejne wyzwania (ja też będę ładować akumulatory ;-)) Do zobaczenia niebawem! ;-)
Kochani, w ostatnim tygodniu czekają Was już tylko powtórki i to w ciekawej formie. Poniżej znajdziecie link. Kliknijcie w niego i postępujcie zgodnie z instrukcją. Powodzenia!
Dzień dobry ;-) Wstajemy w ten przedostatni szkolny poniedziałek! Zgodnie z umową przesyłam kartę pracy dotyczącą lektury. Mam nadzieję, że losy Janka Was poruszyły. Powodzenia!
Witajcie, Moi Drodzy w ten "przedweekendowy" poranek. Dziś ostatnie zagadnienie z gramatyki,ponieważ od poniedziałku zaczynamy omawianie "Janka Muzykanta"- to już ostatnia chwila, aby nadrobić lekturowe zaległości ;-) Przypominam, że w niedzielę mija termin nadsyłania zdjęć lub filmików przedstawiających Wasze lapbooki- wtedy wystawię oceny z tych prac, a w tygodniu oceny na koniec roku szkolnego, więc nie zwlekajcie :-)
Witajcie, Moi Drodzy! Dziś sprawdzimy, ile zapamiętaliście z ostatnich zajęć. Pamiętajcie też o lekcji online- dziś nowe wiadomości, które wykorzystacie już w poniedziałek;-)
We wtorek podczas lekcji online rozpoczęliśmy naszą przygodę z częściami zdania. Podczas środowych zajęć będziemy kontynuować omawianie tego zagadnienia. W załączeniu karta pracy, którą omawialiśmy ostatnio i będziemy omawiać nadal;-)
Witajcie, Moi Drodzy w ten wyjątkowy dzień. Dzień dniem, ale pracować trzeba- w załączeniu karta pracy ;-) Najbliższa lekcja j.polskiego online we wtorek- już dziś Was na nią zapraszam.
Witajcie, Kochani, w piąteczek :-) Dziś rozpoczniemy naszą przygodę z charakterystyką. Po 2-3 lekcjach będziecie umieli już samodzielnie redagować tę formę wypowiedzi- ale wszystko w swoim czasie. Zapoznajcie się z kartą pracy i koniecznie obejrzyjcie filmik, do którego link załączyłam. Powodzenia!
Witajcie, Moi Drodzy! Dziś "opowiecie" mi jedną z zabawnych przygód, które przytrafiły się Ani. Wybierzcie tę, która jest najśmieszniejsza i ....rozbawcie mnie do łez. Szczegóły w karcie pracy.
Dzień dobry :-) Dziś zachwycimy się Zielonym Wzgórzem i innymi miejscami bliskimi sercu Ani. Zapraszam Was w podróż po Avonlea...i nie tylko ;-) Szczegóły w karcie pracy.
Kochani! Podczas kartkówki z treści "Ani z Zielonego Wzgórza" udowodniliście, że znacie losy rudowłosej dziewczynki. Waszym dzisiejszym zadaniem będzie poznanie bliżej losów autorki książki- szczegóły w karcie pracy. Powodzenia!
Dzień dobry! Przypominam, że dziś spotykamy się na lekcji on-line o 10.00. Mam nadzieję do zobaczenia. Rozmawiać będziemy o kolejnej części mowy- o liczebniku. Szczegóły w karcie pracy.
Temat: Trochę matematyki, czyli poznajemy liczebniki.
Dziś ostatni mit, którego treść musicie znać- o Dedalu i Ikarze. Pamiętajcie też, aby czytać "Anię z Zielonego Wzgórza"- z omawianiem ruszamy tuz po majówce i zaczynamy treściówką.
Moi Drodzy! Czas na złapanie oddechu i skupienie się na tym, co w najbliższym czasie najważniejsze, czyli na właściwym i głębokim przeżywaniu zbliżających się świąt. Mam nadzieję, że dzisiejsze zadanie wprowadzi Was w odpowiedni nastrój.
Temat: Życzę Ci...- kartka z życzeniami- ćwiczenia redakcyjne.
Wyraz: Wielkanoc, wielkanocny, Wielki Tydzień
Proszę, aby każdy z Was przypomniał sobie zasady redagowania życzeń oraz właściwego adresowania kartki pocztowej/listu. "Uzbrojeni" w tę wiedzę narysujcie w zeszycie schemat kartki pocztowej (dla zapominalskich w załączniku), wpiszcie we właściwej części treść życzeń wielkanocnych oraz adres dowolnej osoby (pamiętajcie o WSZYSTKICH elementach, właściwej kolejności oraz pisowni poszczególnych elementów wielką lub małą literą).
Dla chętnych (do wyboru): wykonaj projekt ilustracji na wielkanocna kartkę pocztową lub zrób listę tradycji kultywowanych w Twoim domu w czasie Świąt Wielkanocnych.
Jeśli chcecie, możecie przesłać mi zdjęcia swoich prac- będzie mi bardzo miło.
Powodzenia!
06.04.2020r.
Temat: Opowiem ci moją historię...
Wyrazy: garaż, zasłużony, tatrzański
Przeczytaj mit o Heraklesie- podręcznik strona 222, a następnie napisz opowiadanie przedstawiające tę historię. Ukaż ją z perspektywy Heraklesa, czyli to ty jesteś Heraklesem i przedstawiasz własną historię. Kluczowy będzie wybór odpowiedniej narracji :-)
Kryteria sukcesu dla Twojej pracy:
1. Czy napisana przez Ciebie praca jest opowiadaniem i posiada jego cechy? (zawiera wstęp, rozwinięcie i zakończenie, we wstępie prezentujesz bohatera/ bohaterów, czas i miejsce akcji, czy zawiera akcję, są zwroty akcji, na co wskazuje odpowiednie słownictwo, np "nagle", "wtem" )
2. Czy wybrałeś właściwy rodzaj narracji, a więc czy zrozumiałeś polecenie?
3. Czy Twoja opowieść jest zgodna z wydarzeniami ukazanymi w treści mitu? (uwaga! ta opowieść ma być przedstawiona Twoimi słowami- nie przepisuj treści mitu- będzie to plagiat )
4. Czy urozmaiciłeś opowiadanie dialogiem lub elementami opisu?
5. Czy praca jest czytelna i zawiera akapity?
6. Czy zapis dialogu (o ile go zastosowałeś, a byłoby dobrze, gdybyś to zrobił :-)) jest właściwy? (KROPKI!!!)
Odeślij mi pracę- nie poprawię w niej błędów, jednak skoncentruję się na tym, czy zrozumiałeś polecenie i czy spełniłeś kryteria sukcesu. Otrzymasz ode mnie wiadomość zwrotną.Termin nadsyłania prac: środa, 8.00
03.04.2020r.
Witajcie, Kochani!
Dziś piąteczek, ale przed Wami prawdziwe wyzwanie- pierwsze zadanie na ocenę!
Czas na jego odesłanie macie do poniedziałku, do 8.00
Temat: W świecie frazeologizmów.
Wyrazy: książę, pszenica, ożenić się
1. Przeczytaj w podręczniku na stronie 214, czym jest związek frazeologiczny. Przepisz tę definicje do zeszytu.
2. Wykonaj zadanie 7 ze strony 214
3. Wyjaśnij pojęcia: obol, ambrozja i nektar, charonowa łódź- pomocne będą przypisy z tekstu, który poznaliście ostatnio, strona 211
4. Frazeologizm "syzyfowa praca" oznacza pracę, która nie przynosi spodziewanych efektów. Co można nazwać "syzyfowa pracą"? Podaj 2 przykłady.
Poniżej przesyłam Wam zadanie z języka polskiego. Dziś sprawdzimy, czy czytacie tekst ze zrozumieniem. Na odesłanie zadań macie czas do piątku- wtedy otrzymacie kolejne zadania. Powodzenia!
Uwaga poniżej prześlę też link- sprawdźcie, czy chodzi na Waszych komputerach. Proszę o odpowiedź zwrotną (to taka próba generalna, chcę sprawdzić, czy Wasz sprzęt obsługuje takie formaty, bo już niedługo będziemy wykorzystywać taką formę pracy, zadań z linka nie wykonujcie- chyba że chcecie)
Przeczytaj tekst ze strony 211- jest to mit o Syzyfie. Odpowiedz na poniższe pytania:
1. Kim był Syzyf?
2. Dlaczego popadł w niełaskę u olimpijskich bogów?
3. Jakie konsekwencje poniósł za swe czyny?
4. Jakiego podstępu użył, aby uciec z królestwa śmierci? ( opisz to dokładnie)
5. Co zrobili bogowie, gdy dowiedzieli się o podstępie?
30.03.2020r.
Temat: Pochodzenie pór roku według mitologii.
Wyrazy: wątek, nagłówek, ujrzeć
Przeczytaj tekst ze strony 208 w podręczniku. Wykonaj zadania 2 i 3 ze strony 210.
Dla chętnych- zadanie 4 strona 210.
Na wykonanie tych zadań masz dwa dni- kolejne otrzymasz w środę- wtedy mija tez czas odsyłania mi rozwiązań, na które czekam z niecierpliwością.
Powodzenia!
27.03.2020r.
Temat: Słownik pojęć starożytnych Greków.
Wyrazy: Grecy, starożytność, gżegżółka
W załączeniu znajduje się karta pracy. Dotyczy ona w dalszym ciągu tekstu, który poznaliście wczoraj (strona 202 w podręczniku).
Powodzenia!