Menu

język polski matematyka język angielski język niemiecki biologia chemia geografia historia fizyka informatyka plastyka muzyka religia wychowanie fizyczne godzina wychowawcza zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze zajęcia rozwijające zajęcia indywidualne zajęcia korekcyjno - kompensacyjne koło języka angielskiego

kl. VII

język polski


24.06.2020r.
Moi Drodzy! Tylko Wy wiecie z iloma trudnościami musieliście się mierzyć w mijającym roku szkolnym, ile ograniczeń pokonać, ile razy dawać z siebie wszystko. Jestem z Was bardzo dumna! Nieważne, czy wszystko się udało, czy też mogło być lepiej- ważne, że byliście, chcieliście, staraliście się. Teraz przed Wami ostatnie zadanie- zaplanujcie swój wypoczynek! Odpocznijcie, zrelaksujcie się, naładujcie akumulatory...i pamiętajcie, że od września będą czekać na Was kolejne wyzwania (ja też będę ładować akumulatory ;-)) Do zobaczenia niebawem! ;-)

22.06.2020r.
Moi Drodzy! Nie jest żadną tajemnicą, że  w VII klasie najważniejsza jest znajomość lektur! Sprawdź, ile pamiętasz i którą postacią literacką jesteś ;-) Powodzenia!

15.06.2020r.
Wstajemy, wstajemy! Szkoda takiego dnia! Dziś ostatnie spotkanie z bohaterami reduty. Zajęcia zaplanowałam w taki sposób, abyście na wykonanie karty mieli dwie lekcje- poniedziałkową i piątkową. Zadania odsyłacie do poniedziałku 22 czerwca. To ostatnia karta pracy do odesłania. Powodzenia!
Temat: Lekcja z bohaterami w tle...

08.06.2020r.
Wstajemy, Moi Drodzy! Czeka na Was Pan Mickiewicz z kolejnym dziełem....na pocieszenie dodam, że to już ostatnia lektura w tym roku szkolnym ;-)
Temat: "Nam strzelać nie kazano..."

05.06.2020r.
Dzień dobry. Dziś kontynuujemy nasze spotkanie z Emilią Plater- przed Wami kolejne zadania  w karcie pracy.
Temat: Obrazy poetyckie w utworze pt. "Śmierć Pułkownika"

03.06.2020r.
Dzień dobry :-) Zgodnie z ustaleniami rozpoczynamy omawianie "Śmierci pułkownika" Adama Mickiewicza- karta pracy w załączeniu.
Temat: Właściwa kobieta na właściwym miejscu.

01.06.2020r.

Dzień dobry w ten wyjątkowy dzień ;-) Życzę Wam wszystkiego, co najlepsze, uśmiechu na twarzy każdego dnia, wiedzy, która sama wchodzi do głowy oraz cudownych ludzi wokół siebie ;-) Wysyłam Wam dwie karty pracy, ale żadnej nie musicie odsyłać- po prostu się z nimi zapoznajcie i pamiętajcie, że każdy z Was jest niepowtarzalny ;-)

karta pracy do pobrania

karta pracy do pobrania


29.05.2020r.
Witajcie! :-) Dziś nauczymy się walczyć z błędami. Aby pokonać wroga, trzeba go dobrze poznać i o tym dzisiaj "porozmawiamy".
Temat: Bądź bezbłędny! :-)

27.05.2020r.
Dzień dobry! ;-) Dziś będzie mowa o wyrazach. Niby nic trudnego, ale diabeł tkwi w szczegółach. Więcej informacji w  karcie pracy i podczas lekcji online. Do usłyszenia!
Temat: O wyrazach ta mowa.

25.05.2020r.
Witajcie! :-) Dziś kontynuujemy nasze bliskie spotkanie z językiem polskim i sposobami jego użycia. Przyjrzymy się intencji wypowiedzi- szczegóły w karcie pracy.
Temat: Bez komunikacji ani rusz!

22.05.2020r.
Witajcie w piąteczek! :-) Podczas ostatnich zajęć podjęliśmy temat manipulacji. Dziś "przyjrzymy" się bliżej temu zagadnieniu. Szczegóły w karcie pracy. Powodzenia!
Temat: Perswazja czy manipulacja?

20.05.2020r.
Dzień dobry! Zgodnie z zapowiedzią wkraczamy w świat mass mediów- szczegóły w karcie pracy.
Temat: Przedpołudnie z gazetą.

18.05.2020r.
Dzień dobry! Dziś ostatnie już spotkanie z " Sonetami krymskimi" :-) Na środę przygotujcie...gazety, które czytacie- porozmawiamy o prasie.

15.05.2020r.
Witajcie :-) Dziś poznacie kolejny sonet Adama Mickiewicza- szczegóły w karcie pracy.
Temat: Podczas burzy na szalejącym morzu.
Wyrazy: zarządzanie, ósmoklasista, używać

13.05.2020r.
Dzień dobry :-) Dziś kontynuować będziemy naszą podróż z Mickiewiczem. Szczegóły w karcie pracy- zawarte w niej zadania będziemy omawiać podczas lekcji on-line. Dopiszcie datę do poprzedniego tematu.

11.05.2020r.
Witajcie! Dziś zajmiemy się kolejnym dziełem Mickiewicza- szczegóły w  karcie pracy! Powodzenia!
Temat: O sile tęsknoty za krajem....
wyrazy: konwalie, hańba Krym

08.05.2020r.
Witajcie! :-) Wielkimi krokami zbliża się chwila, gdy będziemy "towarzyszyć" Mickiewiczowi w jego podróży na Krym. Zanim to jednak nastąpi, czeka Was powtórzenie wiadomości dotyczące prywatnych zapisków- szczegóły w karcie pracy. Powodzenia!
Temat: W świecie prywatnych notatek.
Wyrazy: stronniczość, zbliżać się, towarzyszyć

06.05.2020r.
Witajcie :-)! 
Dziś "omówimy" dedykację- szczegóły w karcie pracy oraz....w czasie zajęć on-line. Do zobaczenia!
Temat: Na pamiątkę....
Wyrazy: koleżanka, lekarz, wdzięczność

karta pracy do pobrania


04.05.2020r.

Witajcie! Dziś ostatnia lekcja dotycząca "Świtezianki"- przeczytajcie uważnie informacje na karcie pracy i nauczcie się ich. Będę o nie pytać podczas naszego spotkania on-line. Na Wasze prace czekam do środy. Powodzenia!
29.04.2020r.
Witajcie! Pozostajemy nad jeziorem Świteź ;-) Dziś kolejna karta pracy dotycząca "Świtezianki". Czekam na Was z niecierpliwością o 10.45 - do zobaczenia!
Temat: Co tworzy nastrój nad jeziorem Świteź?
wyrazy: odrzucić, opróżnić, zarządzać
27.04.2020r.
Witajcie! Zgodnie z zapowiedzią dziś zaczynamy omawiać "Świteziankę". Znacie już sylwetkę autora i czasy, w których żył. Czas na tekst. Szczegóły w karcie pracy. Powodzenia!
Temat: "Jakiż to chłopiec piękny i młody?/ Jaka to obok dziewica? "
Wyrazy: starzec, Świteź, źdźbło
24.04.2020r.
Witajcie! Dziś przygotowujemy się do omówienia "Świtezianki"-przypomnicie sobie informacje o Mickiewiczu i czasach, w których żył. Szczegóły w karcie pracy. Powodzenia!
Temat: Mistrz i jego czasy.
Wyrazy: mistrz, dwa tysiące dwudziesty, pół
22.04.2020r.
Dziś na chwilę zajmiemy się ortografią. Bardzo proszę, abyście zastanowili się i przygotowali listę zagadnień, które omawialiśmy w czasie zdalnego nauczania, a nie są dla Was zrozumiałe. Podczas czwartkowej lekcji on-line postaram się wyjaśnić wszelkie niejasności.
Temat: Kłopoty z pisownia przedrostków i przyrostków.
Wyrazy: on-line, przedrostek, abstrahować
Karta pracy w załączeniu. Powodzenia!
20.04.2020r.
Nie jest tajemnicą, że najbardziej doceniamy coś wtedy, gdy to stracimy...Obecna sytuacja jest tego najlepszym przykładem. Dziś w takim razie o wdzięczności...
Temat: Gdy doceniamy to, co mamy....
Wyrazy: zbójca, herszt, wzgórze
Wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz na karcie pracy. Powodzenia!
17.04.2020r.
Temat: Krótka historia pewnej rzeźby.
Wyrazy: rozmówca, zasłynąć, poszedłem (nie: poszłem)
Zapoznaj się z informacjami dotyczącymi rzeźb i rzeźbiarstwa, które znajdują się na stronie 188 w podręczniku, a następnie sporządź notatkę, która zawierać będzie następujące informacje:
- rodzaje głównych środków wyrazu,
- typy dzieł rzeźbiarskich oraz ich krótki opis,
- rodzaje materiałów, z których można wykonać rzeźbę.
Tego zadania nie odsyłaj, ale sprawdzę je po powrocie do szkoły. Powodzenia!

15.04.2020r.

Witajcie po świątecznej przerwie! Dziś przeprowadzicie wywiad....ze mną ;-)

Temat: Chciałbym Panią zapytać o.....
Wyrazy:królestwo, pożegnać, niebezpiecznie
O wywiadzie rozmawialiśmy już w klasie VI. Dziś usystematyzujecie swoją wiedzę. Zapoznajcie się z budową wywiadu, przydatnym słownictwem, wskazówkami oraz przykładowym wywiadem- wszystko to znajdziecie na stronach 314-315 w podręczniku. Proszę, aby w Waszym zeszycie pojawiła się notatka na ten temat- przyjmę skserowane oraz wklejone wiadomości z podręcznika.
Zadanie na dziś: Napisz wstęp do wywiadu ze mną, zaproponuj 6 pytań, które chciałbyś mi zadać i napisz zakończenie naszej rozmowy:-) Z niecierpliwością czekam na efekty Waszej pracy- odeślijcie je do mnie.
UWAGA! Wybiorę 5 najciekawszych pytań i odpowiem na nie- odpowiedzi prześlę w wiadomości wysłanej do wszystkich uczniów przez e-dziennik :-)  Zaskoczcie mnie!

08.04.2020r.
Moi Drodzy! Czas na złapanie oddechu i skupienie się na tym, co w najbliższym czasie najważniejsze, czyli na właściwym i głębokim przeżywaniu zbliżających się świąt. Mam nadzieję, że dzisiejsze zadanie wprowadzi Was w odpowiedni nastrój.
Temat: Życzę Ci...- kartka z życzeniami- ćwiczenia redakcyjne.
Wyraz: Wielkanoc, wielkanocny, Wielki Tydzień
Proszę, aby każdy z Was przypomniał sobie zasady redagowania życzeń oraz właściwego adresowania kartki pocztowej/listu. "Uzbrojeni" w tę wiedzę narysujcie w zeszycie schemat kartki pocztowej (dla zapominalskich w załączniku), wpiszcie we właściwej części treść życzeń wielkanocnych oraz adres dowolnej osoby (pamiętajcie o WSZYSTKICH elementach, właściwej kolejności oraz pisowni poszczególnych elementów wielką lub małą literą).
Dla chętnych (do wyboru): wykonaj projekt ilustracji na wielkanocna kartkę pocztową lub zrób listę tradycji kultywowanych w Twoim domu w czasie Świąt Wielkanocnych.
Jeśli chcecie, możecie przesłać mi zdjęcia swoich prac- będzie mi bardzo miło.
Powodzenia!

06.04.2020r.
Witajcie! Jak się macie? Jak radzicie sobie w tej trudnej sytuacji? Zachęcam Was do dzielenia się ze mną swoimi przemyśleniami- piszcie e-maile i wiadomości na e-dzienniku :-)
Temat:"Próżny żal, jak mówią, po szkodzie..."
Wyrazy: garaż, zasłużony, tatrzański

W dalszym ciągu pozostajemy w tematyce "Żony modnej". Wykonaj kartę pracy i mi ją odeślij. Masz czas do środy, do godziny 8.00

karta pracy do pobrania


03.04.2020r.
Moi Drodzy!
Zakończyliśmy "Latarnika", wracamy więc do Krasickiego. Dziś pierwsze zadanie na ocenę :-)
Czas na odesłanie efektów swej pracy macie do poniedziałku, do 8.00.
Temat: Moda na modę, czyli "Żona modna" Ignacego Krasickiego.
Wyrazy: książę, pszenica, ożenić się
Przeczytaj tekst z podręcznika ze strony 100, a następnie przedstaw jego treść swoimi słowami. 
Kryteria sukcesu:
- zgodność opisanych wydarzeń z tekstem,
- szczegółowość- praca powinna zawierać dokładne odniesienia do treści,
- brak dialogów, opisy tylko konieczne- koncentrujemy się na wydarzeniach,
- samodzielność- poniżej znajdziecie link do padleta odnoszącego się do tej lektury- w pierwszym od góry różowym serduszku znajdziecie fragmenty tekstu objaśnione w przystępny sposób, co pozwoli Wam lepiej zrozumieć treść, ale UWAGA! ma to być ułatwienie, nie przepisanie objaśnień, będę to baaardzo dokładnie weryfikować

https://view.genial.ly/5e6fd9eccab1370fbb896f0e/interactive-image-zona-modn?fbclid=IwAR1Ct4vv5wI0j4mcas7DjitjrXQathFJH1HPz_H0f5EgDrEFgkGojNRAq1s


01.04.2020r.
Mam nadzieję, że ostatnie zadania pozwoliły Wam złapać oddech po pracowitym ubiegłym tygodniu. Z "Latarnika' zostało nam ostatnie zagadnienie- jego budowa.
Uwaga poniżej prześlę też link- sprawdźcie, czy chodzi na Waszych komputerach. Proszę o odpowiedź zwrotną (to taka próba generalna, chcę sprawdzić, czy Wasz sprzęt obsługuje takie formaty, bo już niedługo będziemy wykorzystywać taką formę pracy, zadań z linka nie wykonujcie- chyba że chcecie)

https://uploads.knightlab.com/storymapjs/009a3fd03730bc1089c5bdc70c99d798/latarnik-jozef-skawinski/index.html?fbclid=IwAR1Mlqz8k-ahQhmGjTHhttpbP7LgEd7lkAYELeep9YPabJPIcUObon-i8e4

Temat: Cechy noweli na przykładzie "Latarnika"
Wyrazy: służba, włożyć, Henryk

Wykonaj zadania z załączonej karty pracy. Zadania odeślij do piątku- wtedy otrzymasz ode mnie kolejne zadania. Powodzenia!

karta pracy do pobrania


30.03.2020r.
Temat: Krasicki na tle czasów, w których żył.
Wyrazy: wątek, ujrzeć, żona
Zapoznaj się z tekstem ze stron 98-99 w podręczniku, a następnie zrób notatkę biograficzną dotyczącą Krasickiego oraz czasów, w których żył.
(Uwaga! Jeśli mnie posłuchałeś i nie wyrzuciłeś zeszytów z klasy VI- tam znajdziesz wszelkie niezbędne informacje).
Zadanie dla chętnych: korzystając z dostępnych źródeł- w tym zeszytu z klasy VI sporządź notatkę dotyczącą oświecenia w Polsce.

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Przecławiu
    Przecław 83
    67-312 Niegosławice
  • Sekretariat
    68 378 11 96

    Dyrektor Szkoły
    Halina Tylka
    68 378 21 97
    531 703 730

Galeria zdjęć